Rok 2023 tu máme posledných pár hodín a väčšina z nás rieši prípravy na silvestrovský večer. Spolu s ním sú spojené aj klasické novoročné priania, ktoré si odovzdávame buď telefonicky, alebo pomocou SMS / iMessage správ. Ak ich chcete trochu obohatiť, dnes vám ukážeme, ako na to. S iPhonom máte totiž veľkú výhodu.

Spoločnosť Apple sa už roky stará o svoju aplikáciu Správy a vylepšuje ju o funkcie, o ktorých mnohí používatelia zrejme nikdy nepočuli. Jednou z nich sú aj špeciálne animácie, ktoré sa tu zobrazia po napísaní určitého textu. No a jedna z týchto animácií, ktorá je plná ohňostrojov, je pripravená aj pre silvestrovský večer. Využiť ju môže úplne každý.

Všetko čo musíte urobiť je napísať do správy frázu „Šťastný nový rok“ (funguje aj v iných jazykoch) a keď ju prijímateľ otvorí, v pozadí mu začne vybuchovať zábavná pyrotechnika. Je to pekný efekt, ktorým určite potešíte všetkých svojich blízkych.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Musíme vás, ale upozorniť, že táto funkcia funguje len na iPhonoch, takže ak má váš blízky zariadenie s operačným systémom Android, zrejme sa mu žiadna animácia neukáže.

Rovnako si musíte dať pozor na to, aby ste do správy nenapísali nič iné, ako frázu „Šťastný nový rok“. V opačnom prípade sa správa odošle ako klasická iMessage bez dodatočného efektu, čo by bola veľká škoda.

Taktiež odporúčame si túto správu najskôr poslať na vlastné číslo, aby ste si overili, či animácia funguje.

iphone ohňostroj
Zdroj: SvetApple

V neposlednom rade ešte dávame do pozornosti aj náš návod, ako na iPhone odfotiť čo najkrajší ohňostroj. Tieto smartfóny majú už roky pokročilé kamerové systémy, vďaka čomu sa to dá urobiť vo vysokej kvalite. Tak prečo to nevyskúšať?

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iOS 13.1. beta. Čo všetko prináša nečakaná novinka.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.