Spoločnosť Apple neustále pracuje na svojich službách a produktoch, aby boli pre používateľov čo možno najjednoduchšie ovládateľné. Z času na čas sa však stane niečo, s čím ľudia celkom nesúhlasia. No a presne s týmto problémom sa Apple stretol pri hodinkách Apple Watch po vydaní aktualizácie watchOS 10.

Pokiaľ patríte medzi majiteľov tohto zariadenia, určite ste si všimli, že výmena medzi ciferníkmi už nie je taká jednoduchá, ako kedysi. Namiesto toho, aby ste sa medzi nimi jednoducho posúvali prstom sú akoby zablokované a na tento úkon musíte podržať prst na displeji a až potom si môžete zmeniť jednotlivé ciferníky. Našťastie na to existuje riešenie.

Keďže sa ľudia na túto zmenu vo veľkom sťažovali na diskusných fórach a svoju pozornosť jej dodali aj média, Apple si povedal, že dá veci na pravú mieru.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Technologický gigant preto pred pár dňami vydal aktualizáciu watchOS 10.2 pre svoje hodinky, ktorej súčasťou je hneď niekoľko dôležitých noviniek.

Azda tou hlavnou je možnosť prihlásenia a prístupu ku údajom o zdraví prostredníctvom Siri. Okrem toho však watchOS 10.2 rieši problém s možno trochu neintuitívnym spôsobom prepínania medzi ciferníkmi.

Budete to môcť robiť pekne po starom, no funkciu treba najskôr v menu zariadenia aktivovať. Našťastie to, ale nie je nič zložité.

Ako aktivovať ľahké prepínanie medzi Apple Watch ciferníkmi 

  • Otvorte aplikáciu Nastavenia v hodinkách Apple Watch.
  • Prejdite nadol a vyberte položku Hodiny.
  • Zapnite nastavenie Prepínanie ciferníkov prejdením prsta.

Hotovo, teraz by vám malo všetko na hodinkách fungovať rovnako, ako po starom.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Nová veľkosť obrazovky, koniec modelu Mini alebo čip 16. Čo všetko prinesie iPhone 14?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -