V dnešnej dobe máme k dispozícii množstvo produktov, ktoré nám napomáhajú udržiavať si kondíciu a zdravý životný štýl. Zaručene sem patria aj inteligentné hodinky Apple Watch, pomocou ktorých dokážeme sledovať rôzne metriky, ktoré sú schopné ich veľmi presné senzory namerať. Jednou z nich je aj množstvo spálených kalórií.

Ak sa teraz pýtate, ako čo najefektívnejšie využiť Apple Watch a v podstate aj iPhone na sledovanie týchto dát a štatistík, máme pre vás odpoveď. Začnime v prvom rade hodinkami, ktoré merajú nie len kalórie spálené počas aktivity (takzvané aktívne kalórie), ale aj celkový stav spálených kalórií, ktorý je vlastne súčtom aktívnych a pasívnych kalórií.

Len pre doplnenie, pasívne kalórie sú tie, ktoré telo spáli pri základných metabolických procesoch. Deje sa to napríklad aj vtedy, keď práve spíte, alebo oddychujete.

Ako zobraziť spálené kalórie na Apple Watch? 

Pokiaľ už máte inteligentné hodinky Apple Watch, alebo sa s nimi zoznamujete, cesta ku aktívnym kalóriám je veľmi jednoduchá. Stačí, keď otvoríte aplikáciu „Aktivita“ a hneď vo vrchnej časti uvidíte hodnotu spálených kalórií.

Apple Watch kalórie
Zdroj: SvetApple

Pokiaľ sa navyše presuniete pomocou dotyku, alebo digitálnej korunky nižšie, môžete sledovať, koľko ste spálili aktívnych kalórií v rámci jednotlivých cvikov, keď ste využívali aplikáciu Tréning.

Rovnako si dokážete tieto kruhy s aktivitou pridať aj do ciferníka, vďaka čomu budete mať výborný prehľad o spálených kalóriách počas celého dňa. Pomôže vám v tom červený – najväčší kruh Aktivity, ktorý sa uzatvára podľa toho, akú vstupnú hodnotu KCAL si tu na začiatku nastavíte.

Apple Watch kalórie
Zdroj: SvetApple

Ako zobraziť spálené kalórie na iPhone? 

Ak sa chcete dozvedieť celkový počet spálených kalórií, pomôže vám v tom váš iPhone, ku ktorému máte Apple Watch pripojené. Na zariadení si nájdite aplikáciu „Kondícia“, ktorá sem pribudla len relatívne nedávno.

Vo vrchnej časti si môžete vybrať konkrétny deň a pod kruhmi aktivity rýchlo uvidíte jednak počet aktívnych spálených kalórií a tiež celkový počet spálených kalórií (nachádza sa malým písmom pod grafom).

Pokiaľ vás zaujíma, koľko z týchto kalórií bolo pasívnych, opäť je to veľmi jednoduché zistiť, no musíte trochu počítať. Túto hodnotu získate tak, že od celkového počtu spálených kalórií odpočítate aktívne kalórie. V našom prípade (viď foto) je to teda 2354 – 698 = 1656 KCAL.

iPhone aktivita spálené kalórie
Zdroj: SvetApple

S týmito informáciami môžete následne lepšie pochopiť svoj metabolizmus, naplánovať si jedálniček a samozrejme dodržiavať zdravý životný štýl. Zariadenia, ako iPhone a Apple Watch vám v tom veľmi radi pomôžu.

Prečítajte si tiež  Dokonalá reklama na odolnosť Apple Watch Ultra: Hodinky prežili tri mesiace na dne jazera

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -