Spoločnosť Apple neustále pracuje na dokonalom prepojení svojich softvérových a hardvérových produktov. Pokiaľ máte Apple Watch s podporou watchOS 8, môžete si užívať aj rozsiahle funkcie služby Find My – na Slovensku známej ako Nájsť.

A pokiaľ ste s ňou doposiaľ na tomto drobnom zariadení nemali skúsenosť, dnes vám vysvetlíme všetko, čo potrebujete vedieť. V princípe je to veľmi jednoduché.

Na začiatku treba uviesť, že v Apple Watch sa neskrýva jedna aplikácia, ktorá by zastrešovala všetky funkcie služby Nájsť tak ako na iPhone. Namiesto toho nájdete v menu hneď tri nové apky. Konkrétne ide o:

  • Nájsť ľudí
  • Nájsť predmety
  • Nájsť zariadenia

Prezvonenie spárovaného iPhonu cez Apple Watch

Ešte predtým, než sa podrobne pozrieme na funkcie vyhľadávania ľudí, predmetov a zariadení, si ukážeme, ako pomerne rýchlo lokalizovať iPhone, s ktorým sú spárované Apple Watch. Táto funkcia je k dispozícii prakticky vo všetkých generáciách hodiniek a pokiaľ ste ju ešte nikdy nevyskúšali, tak je načase, aby ste to zmenili. V každodennom živote je totiž mimoriadne praktická a nápomocná.

Akonáhle stiahnete lištu ovládacieho centra (gestom potiahnutia zospodu obrazovky smerom nahor), dostanete sa ku viacerým možnostiam a rýchlym nastaveniam. Jedným a pomerne nenápadným je aj ikona telefónu, z ktorého smerujú zvukové vlny.

Akonáhle na ňu kliknete, Apple Watch sa rýchlo pripoja ku svojmu iPhonu a prehrajú na ňom hlasný zvuk, pomocou ktorého ho môžete lokalizovať. Funkcia sa tiež často používa aj na overenie, či ste si telefón nezabudli doma a máte ho napríklad v kabelke.

Nájsť v troch aplikáciach v Apple Watch

Ako už asi tušíte, pomocou aplikácie Nájsť ľudí môžete sledovať, kde sa nachádzajú osoby, ktoré s vami zdieľajú svoju polohu. Bežne na to používate pravdepodobne svoj iPhone, no pokiaľ sa vám ho nebude chcieť vyťahovať z vrecka alebo ho budete mať položený trebárs v druhej miestnosti, všetko si uľahčíte. Okrem drobnej mapky vám Apple Watch zobrazia aj možnosť kontaktovať danú osobu alebo k nej nastaviť trasu.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Apple možno trochu zbytočne oddelilo funkcie Nájsť predmety a Nájsť zariadenia, nakoľko obe samostatné apky robia v podstate to isté. Zatiaľ čo prvá menovaná sa zameriava predovšetkým na AirTagy alebo iné kompatibilné sledovacie prívesky, druhá sa zaoberá vašimi Apple zariadeniami, ktoré sú prihlásené vo vašom alebo rodinnom iCloude.

Okrem presnej polohy predmetov a zariadení si ku ním môžete nastaviť trasu, prehrať zvuk (aby ste ich ľahšie našli napríklad doma) a takisto ich uviesť do režimu stratené. Ovládanie aj samotné tlačidlá sú veľmi dobre viditeľné a takisto intuitívne. Veríme teda, že s tým nebude mať nikto z vás problém.

Dôležité vedieť 

Na záver už iba doplníme, že aj keď je táto funkcia perfektná, netreba zabúdať, že vaše Apple Watch musia byť pripojené ku vášmu iPhonu. Ak si teda budete chcieť „prezvoniť“ iPhone, MacBook alebo AirTag, pričom hodinky budú na Wi-Fi, no nebudú pripojené ku spárovanému iPhonu, služba Nájsť vám skoro určite nebude fungovať. A to je z nášho pohľadu trochu zbytočné obmedzenie. Snáď to Apple v budúcnosti zlepší.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -