Slúchadlá majú vo všeobecnosti jednu nevýhodu v tom, že často zabúdame na to, kam sme ich vlastne položili. V prípade AirPods ale existuje riešenie, ktoré vám s vašou „zábudlivosťou“ pomôže. Pozrite sa na to, ako môžete na vyhľadávanie AirPods používať aplikáciu „nájsť“.

Apple už roky pomáha vyhľadávať stratené zariadenia.

Aplikácia „Nájsť môj iPhone“ alebo v iOS 13 už len „Nájsť“ sa po prvý krát objavila v operačnom systéme iOS 5, ktorý bol predstavený v roku 2010. Má za sebou teda slušnú históriu a určite nie sme jediní, kto ju už využil aby našiel svoje stratené zariadenie.

Niekedy jednoducho iPhone (alebo iný produkt) niekde necháme a netušíme, kde to bolo. V takomto prípade stačí zapnúť túto appku na druhom (povedzme kamarátovom zariadení) a pozrieť sa na mapu, ktorá nás vie vo veľkom počte prípadov doslova „zachrániť“.

Appka „Nájsť“ funguje prakticky bez problémov na zariadeniach ako iPhone, iPad, Mac či Apple Watch. Čo ste ale možno nevedeli je to, že prináša aj priamu podporu slúchadiel AirPods.

Samozrejme v tomto prípade to nemôže fungovať tak ako na vyššie uvedených produktoch. AirPods nemajú GPS a ani prístup na internet. Jediné čím sa teda môžu spojiť s vašim iPhonom je technológia Bluetooth.

Návod: Vyhľadajte stratené AirPods pomocou appky "nájsť"
Návod: Vyhľadajte stratené AirPods pomocou appky „nájsť“

Návod: Vyhľadajte stratené AirPods pomocou appky „nájsť“

Pokiaľ sú slúchadlá stále pripojené, pomocou appky nájsť na nich môžete prehrať zvuk. Hoci nebude príliš silný, zariadenie urobí čo môže aby ste počuli aspoň náznak toho, ktorým smerom sa máte za nimi vydať. Môžu byť zapadnuté pokojne aj za gaučom.

Pokiaľ by sa neozvali, nemáte šancu to zistiť. Technológia je dokonca tak prepracovaná, že si môžete vybrať, ktoré slúchadlo chcete prehrať (alebo obe naraz). Poloha AirPods sa určuje vždy podľa pripojenia k iPhonu. Telefón si pamätá, kde ste ich naposledy použili a podľa toho vás nasmeruje na mape.

Ak si myslíte, že je to hlúpa možnosť, verte alebo nie, že my sme ju už niekoľko krát využili. Ide v podstate o to, že slúchadlá človek ani nijak náročne hľadať nemusí. Samotné prehrávanie zvuku pri našich skúsenostiach fungovalo vždy absolútne špičkovo a bezchybne a zapadnuté, zabudnuté alebo nelogicky položené slúchadlo sme vždycky našli. Aké máte skúsenosti vy?

https://youtu.be/czKs_9Qkx7I
Prečítajte si tiež  AirPods 3 kúpite za rozumnú cenu. Teraz sa oplatia
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.