Batéria je jedná z vecí, na ktorej sme každý jeden deň závislí, keďže poháňa naše Jablkové smartfóny či tablety. Práve preto by sme mali vedieť v každej situácií, koľko nám jej ešte v našom iPhone zostáva. Ako zobraziť percentá batérie na iPhone a iPade? iOS ponúka “skrytú” funkciu, kedy sa ti zobrazia vedľa stavu batérie. Pre prípad, že by si ju nevedel zapnúť, prinášame ti krátky návod ako na to.

Ako zobraziť percentá batérie na iPhone a iPade

Zapnúť si na iPhone percentá batérie je jedna z vecí, ktorú by ste mali urobiť hneď po jeho prvom zapnutí. Klasický ukazovateľ batérie síce informuje o aktuálnom stave, no nie tak presne, ako keď máš zobrazené aj zostávajúce percentá batérie. Z vlastnej skúsenosti však môžem povedať, že percentá nie sú vždy celkom presné. Napríklad po reštartovaní sa môžu, hoc nie o veľa, zmeniť. Ako však zapnúť túto funkciu? No, nie je to žiadna veda.

- Reklama -

Návod

Prejdi do Nastavenia→Batéria→Percentá batérieVďaka tomuto veľmi jednoduchému nastaveniu získaš omnoho lepší prehľad o tom, v akom stave sa zrovna nachádza tvoja batéria a koľko ti ešte vydrží tvoj iPhone či iPad.

Videonávod

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail dominik.bullo@svetapple.sk