Ako sme už viackrát informovali, spoločnosť Apple plánuje pridať do modelov iPhone 16 inovatívne tlačidlo s názvom Capture Button. Táto novinka bola potvrdená v decembri minulého roka Markom Gurmanom z agentúry Bloomberg, ktorý naznačil, že tlačidlo bude slúžiť na jednoduchšie snímanie videa. Teraz sme sa, ale dozvedeli oveľa viac. A veru, že sa máme na čo tešiť.

Podľa najnovších informácií portálu The Information, bude tlačidlo Capture Button fungovať na princípe mechanického ovládania a zároveň bude schopné reagovať na tlak a dotyk. Užívatelia iPhonu budú môcť pomocou Capture Button pohodlne zväčšovať a zmenšovať obraz potiahnutím do strán, zaostrovať ľahkým stlačením a aktivovať nahrávanie videa silnejším stlačením.

Fungovať to teda bude ešte lepšie, ako na klasických fotoaparátoch. Práve tu po jemnom stlačení zaostríte a pri dlhom zachytíte záber, alebo video.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Umiestnenie Capture Button a jeho ergonómia

iPhone 16 Pro
Zdroj: Macrumors

Tlačidlo Capture Button by malo byť umiestnené na pravej strane iPhonu, pod tlačidlom uzamykania, čo je ideálna pozícia pre intuitívne ovládanie pri držaní telefónu v horizontálnej polohe.

S pridaním tohto tlačidla sa mmWave anténa, ktorá je momentálne umiestnená na tomto mieste presunie na ľavú stranu zariadenia. Týkať sa to má však iba smartfónov bez fyzického slotu na SIM kartu predávaných v USA.

Apple očakáva, že tlačidlo Capture Button sa stane jedným z hlavných predajných argumentov radu iPhone 16. Tento krok je zameraný na posilnenie pozície iPhonu ako preferovanej alternatívy k tradičným fotoaparátom pre snímanie videa, a zachytávanie fotografií.

Na záver je dôležité podotknúť, že spoločnosť Apple ešte nedokončila dizajn iPhonu 16, takže existuje možnosť, že funkcie a dizajn tlačidla Capture Button sa ešte budú meniť. Presne preto budeme naďalej sledovať vývoj zariadenia a informovať vás o najnovších aktualizáciách týkajúcich sa tejto vynikajúcej novinky.

Každopádne, ak sa dostane do predaja v podobe, akú opisujeme vyššie, máme sa na čo tešiť…

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Prepašoval viac ako 40 000 falošných Apple produktov do USA. Vo väzení si posedí 3 roky.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -