Pokiaľ vlastníte moderný smartfón, pravdepodobne v ňom máte nainštalovanú aj komunikačnú platformu WhatsApp alebo Messenger. Obe slúžia na to, aby ste sa spojili s ľuďmi alebo skupinami ľudí a posielali si textové, zvukové alebo obrazové správy.

V oboch prípadoch sa ale v apkách nachádza aj funkcia, ktorú ste zrejme nepoznali a budete ju milovať. Je praktická bezplatná a zásadným spôsobom môže ovplyvniť to, ako pracujete s počítačom a telefónom.

Správy si môžete posielať aj sami sebe. Je to užitočné 

Ako píše portál Smartmania, skrz vyššie vymenované platformy si môžete posielať správy aj sami sebe. Prečo by ste to však robili? V praxi ide o veľmi jednoduchý a hlavne účinný spôsob, ako si na jednom mieste uložiť obrázky, videá, texty, zvukové záznamy či odkazy na webové stránky s tým, že sa ku ním viete kedykoľvek vrátiť.

My používame tento systém už roky a nevieme si ho na bežné činnosti vynachváliť. Napríklad v prípade aplikácie Messenger sa vďaka tomuto spôsobu môžete dostať ku všetkým svojim dátam (ktoré si viete poslať sami sebe) na akomkoľvek zariadení, na ktorom sa prihlásite do svojho účtu.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

Loopi silikónový obal
Reklama

Ak napríklad máte doma počítač s operačným systémom Windows a potrebujete doň dostať obrázky zo svojho iPhonu (a neprekáža vám strata kvality), jednoducho využijete chat, kde ich nahráte a následne si ich stiahnete cez Facebook / Messenger priamo do svojho počítača. Trvá to len niekoľko sekúnd.

Ako napíšem sám sebe správu cez Messenger alebo WhatsApp? 

Postup ako na to je samozrejme veľmi jednoduchý. Či už používate aplikáciu WhatsApp alebo Messenger, vždy stačí, keď:

  • V pravom hornom rohu vytvoríte nový chat
  • V zozname kontaktov vyberiete svoje meno
  • A následne zadáte správu.
  • Hotovo
Ako poslať správu sám sebe cez WhatsApp
Zdroj: SvetApple.sk
Ako poslať správu sám sebe cez Messneger
Zdroj: SvetApple.sk

V akých ďalších aplikáciách môžem napísať sám sebe? 

Ako dopĺňa portál Smartmania, aplikácií, ktoré túto funkciu ponúkajú je v App Store či Google Play skutočne mnoho. My sme síce vyššie popisovali len a alebo Messenger, no využiť to môžete aj v apke Signal, Telegram, Threema, iMessage, Viber či Microsoft Teams.

Prečítajte si tiež  Facebook Messenger budeme už čoskoro odomykať pomocou Touch ID a Face ID!

Naopak miesto, kde si túto jednoduchú vychytávku neužujete je napríklad Instagram alebo Twitter. V oboch prípadoch však ide o sociálne siete, ktoré sa zameriavajú na zdieľanie obsahu a nie primárne na posielanie správ.

Možno sa to ale v budúcnosti zmení. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -