Technologický gigant z Cupertina neustále vymýšľa spôsoby, ktoré môžu používateľom zjednodušiť život. Ovládanie inteligentných hodiniek Apple Watch je síce bezproblémové, no ak je používateľ telesne hendikepovaný (napríklad bez ruky), bez dotyku prsta si poradí len ťažko.

Našťastie však na toto mysleli vývojári a inžinieri stojaci za funkciou Assistive Touch, ktorí vymysleli spôsob akým sa dajú Apple Watch ovládať aj prostredníctvom viacerých gest, vyplývajúcich z pohybu ruky používateľa (na ktorej nosí hodinky).

Za pomoci strojového učeniagyroskopuakcelerometra a snímača srdcového tepu sú inteligentné hodinky od Apple schopné detegovať jemné rozdiely v pohybe svalov a aktivite šliach vo vaše ruke, na základe čoho je možné prepínať jednotlivé tlačidlá alebo dokonca využívať jednoduchý kurzor na pohyb v operačnom systéme.

Gestá sa musíte najskôr naučiť. Nie je to však nič zložité 

Každý, kto si chce danú funkciu osvojiť sa musí v prvom rade naučiť niekoľko ručných gest na otvorenie/potvrdenie alebo zatvorenie/zrušenie obsahu. Ako uvádza Apple, AssistiveTouch je navrhnutý špeciálne pre ľudí, ktorí majú rozdielnosti v končatinách.

Prečítajte si tiež  V roku 2022 uvidíme 3 nové Apple Watch vrátane modelu SE 2 a tiež "Explorer Edition" - čo všetko prinesú?

V praxi cezeň zvládnu ľahšie odpovedať na prichádzajúce hovory, ovládať kurzor na obrazovke, pristupovať do notifikačného centra, spúšťať tréningy a ďalšie. Funkcia je dostupná v operačnom systéme watchOS 8 a novšom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -