V novom rozhovore dvaja vedúci pracovníci spoločnosti Apple diskutovali o širokej škále remienkov pre Apple Watch, o tom ako sú navrhnuté a tiež o celkovom myslení, ktoré sa skrýva za týmito produktami.

V rozhovore pre portál Hybebeast rečnili Evans Hankey, viceprezident spoločnosti Apple pre priemyselný dizajn a Stan Ng, viceprezident spoločnosti Apple pre produktový marketing.

Technologický gigant ponúka zákazníkom širokú škálu remienkov a nemá v úmysle ju v budúcnosti obmedzovať. Inými slovami povedané – je to čistý zisk.

Obrovské množstvo kombinácií 

Loopi Steel Bracelet
Zdroj: Loopi

Ako uviedol Hankey v súvislosti s možnosťou meniť digitálny ciferník, štýl a farbu remienka a tiež materiál Apple Watch, z ktorého je vyrobený ich housing, majú zákazníci k dispozícii „neuveriteľné množstvo potenciálnych kombinácií, ktoré sa počítajú na tisíce“. Vďaka tomu idú ruka v ruke s aktuálnymi módnymi trendmi, hoci ich používatelia vlastnia pokojne aj niekoľko rokov.

Charakteristickým znakom hodiniek Apple Watch je, že remienky z predchádzajúcich rokov boli a sú kompatibilné aj s najnovšími modelmi nositeľných hodiniek od spoločnosti Apple.

„Spätná kompatibilita zostane pre tím Apple Watch najvyššou prioritou.“

Vedúci pracovníci vysvetlili, že dizajnérsky tím Apple Watch tvoria ľudia, ktorí sa nezaujímajú len o technológie ale aj o vedu o materiáloch, remeselné spracovanie a proces tvorby spotrebnej elektroniky.

Remienky nemajú dodatočné technológie, no sú premyslené do detailu

Samotné remienky Apple Watch neobsahujú žiadnu dodatočnú technológiu ale ich dizajn zohráva dôležitú úlohu pri zabezpečovaní plnej funkčnosti inteligentných hodiniek.

Remienky obsahujú množstvo „inovácií“, ktoré zabezpečujú používateľom maximálny komfort a zároveň nekazia zákazníkom zážitok z nosenia Apple Watch.

Prečítajte si tiež  Skúšobná výroba 3nm čipov začala – Apple vďaka tomu opäť utečie konkurencii

Napríklad suchý zips na pútkach Sport, magnety na milánskych pútkach alebo deväť veľkostí silikónového a pleteného pútka Solo Loop uľahčujú nastavenie alebo nájdenie správnej veľkosti popruhu pre dokonalé prispôsobenie na zápästie.

Stan Ng sa tiež vyjadril ku spolupráci spoločnosti Apple so spoločnosťou Hermes. Podľa jeho vlastných slov je prepojenie týchto dvoch firiem jedinečné, pretože obe sú posadnuté detailmi, remeselným spracovaním a rozprávaním príbehov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJimagazine.pl
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.