Na internete existuje obrovské množstvo nástrah, voči ktorým si používatelia postupom času budujú imunitu. Podvodníci už dávno nie sú takí úspešní v okrádaní ľudí ako kedysi, no aj v roku 2022 sa nájde niekto, kto im skrátka naletí.

Ak používate sociálnu sieť Instagram, v priebehu posledných mesiacov ste sa mohli stretnúť s rôznymi zvláštnymi príspevkami, v ktorých vás označovali cudzie účty a informovali vás o výhre v súťaži, do ktorej ste sa nikdy nezapojili.

V drvivej väčšine prípadov si účty pýtajú ako podmienku zaplatenie smiešnej 2 € čiastky, po ktorej vám na adresu pošlú trebárs aj iPhone 13 Pro. No a hoci to vyzerá všetko veľmi chutne a atraktívne, v skutočnosti to samozrejme podvod, voči ktorému sa dá ľahko brániť.

Prečítajte si tiež  Máte Instagram? Čoskoro doň dorazí extrémne dôležitá novinka, ktorá sa tu už v minulosti nachádzala

Nejde ani tak o to, že by ste mu naleteli ako o to, že keď sa začnú tieto príspevky množiť, môže to byť otravné. Našťastie však existuje veľmi jednoduchý postup, s ktorým by ste ich mali úplne zastaviť.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Ako sa na na Instagrame zbaviť označovacieho spamu? 

  1. Otvorte si Nastavenia profilu.
  2. Prejdite do položky Súkromie a kliknite na Príspevky.
  3. Teraz vyberte v časti „Povoliť sledovania od“ položku „Ľudia ktorých sledujete“.
  4. Vráťte sa späť do časti Súkromie a kliknite na položku Zmienky.
  5. Vyberte sekcii „Povoliť @zmienky od“ možnosť „Ľudia ktorých sledujete“.
  6. Hotovo, teraz by ste mali byť odbremenení od otravného spamu na Instagrame.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.