Len nedávno sme vám priniesli výber 10 najlepších mysterióznych filmov. Dnes pokračujeme výberom najlepších dobrodružných filmov. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Krvavý diamant (Blood Diamond)

Rok: 2006

- Reklama -

Žáner: Dobrodružný / Dráma / Thriller

Pašerák diamantov a obyčajný rybár sa ocitnú v ohnisku občianskej vojny v Sierra Leone v roku 1999. Týto dvaja muži spoja svoje sily v zúfalej misii. Ich cieľom je získať ružový diamant nevyčísliteľnej hodnoty a zachrániť rybárovho syna, ktorého odvliekli rebeli a naučili ho zabíjať.

Hrajú: Leonardo DiCaprio, Djimon Hounsou, Jennifer Connelly

Gladiátor (Gladiator)

Rok: 2000

Žáner: Akčný / Dobrodružný / Dráma

Rímsky generál Maximus doviedol svoje légie k víťazstvu na bojovom poli. Vojna je vyhraná a on si nepraje nič iné, než sa vrátiť domov k žene a synovi. Umierajúci vládca Macus Aurelius ho však požiada, aby sa ujal vlády. To sa nepáči Commodusovi, právoplatnému dedičovi trónu a nariadi Maximusovi a jeho rodine popravu. Maximus unikne smrti a je pripravený pomstiť vraždu svojej rodiny.

Hrajú: Russell Crowe, Joaquin Phoenix, Connie Nielsen

Nehanební bastardi (Inglourious Basterds)

Rok: 2009

Žáner: Dobrodružný / Vojnový / Dráma

Dej filmu sa odohráva počas 2. svetovej vojny v nacistami okupovanom Francúzsku. Pod vedením amerického poručníka Alda Rainea sa formuje neobvyklá vojenská jednotka, ktorá má za úlohu zlikvidovať nacistickú elitu. V Paríži stretnú mladučkú Shosannu, ktorá plánuje atentát na nemeckých vojakov, ako pomstu za smrť svojich blízkych.

Hrajú: Brad Pitt, Mélanie Laurent, Christoph Waltz

Batman začína (Batman Begins)

Rok: 2005

Žáner: Akčný / Dobrodružný

Bruce Wayne, sklamaný dedič tovární, cestuje po smrti svojich rodičov po svete a hľadá spôsob, akým by bojoval proti nespravodlivosti. Po nejakom čase sa vracia späť do Gotham City a vzápätí vypúšťa do sveta svoje druhé ja. Maskovaného bojovníka Batmana, ktorý používa svoju silu a inteligenciu v boji proti zlovestným silám, ktoré ohrozujú mesto.

Hrajú: Christian Bale, Michael Caine, Liam Neeson

Na hrane zajtrajška (Edge od Tomorrow)

Rok: 2014

Žáner: Akčný / Dobrodružný / Sci-Fi

Neznáma mimozemská rasa, ktorá pripomína včeliu kolóniu, vytrvalo útočí na všetko na Zemi. Podplukovník Bill Cage dostal úlohu, ktorá nie je ničím iným, než samovražednou misou. V priebehu pár minút je podplukovník zabitý, no predtým sa mu podarí zneškodniť Alphu. Priamy kontakt s mimozemšťanom však spôsobil, že sa dostal do časovej slučky a prežíva jeden a ten istý deň dokola.

Hrajú: Tom Cruise, Emily Blunt, Bill Paxton, Brendan Gleeson

Planéta oceán (Planet Ocean)

Rok: 2012

Žáner: Dokumentárny / Dobrodružný

Dokumentárny film odhaľuje tajomstvá niektorých z najväčších záhad prírody a zdôrazňuje harmonické súžitie ľudstva a oceánu. Zároveň slúži ako pripomienka existencie puta medzi človekom a prírodou. Je našou ľudskou povinnosťou chrániť a rešpektovať našu planétu.

Hrajú: Josh Duhamel

Avengers: Infinity war

Rok: 2018

Žáner: Sci-Fi / Dobrodružný / Akčný

Avengers a ich superhrdinskí spojenci musia spojiť sily a postaviť sa proti Thanosovi skôr, než raz a navždy zničí celý vesmír. V stávke je úplne všetko. Film Avengers: Infinity War priniesol najsmrtonosnejšiu a najepickejšiu vojnu všetkých čias. 

Hrajú: Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Chris Hemsworth, Chris Evans

V zajatí rýchlosti (The World’s Fastest Indian)

Rok: 2005

Žáner: Dobrodružný / Dráma / Športový / Životopisný

Burt Munro, novozélandský motocyklový pretekár, strávil 40 rokov života zdokonalovaním svojho motocyklu. S týmto strojom sa vydal na soľné jazerá v Bonnevile, ktoré sú vďaka dokonalo rovnému povrchu ideálne pre rýchlostné závody. Munrovi sa v 67 rokoch podarilo prekonať svetový rýchlostný rekord, ktorý dodnes nikto neprekonal. Film je natočený podľa skutočného príbehu.

Hrajú: Anthony Hopkins, Christopher Lawford, Aaron Murphy

Interstellar

Rok: 2014

Žáner: Sci-Fi / Dobrodružný / Dráma

Náš čas na Zemi sa blíži ku koncu. Skupina vybratých výskumníkov je poverená najdôležitejším poslaním v celých dejinách ľudstva. Majú za úlohu vycestovať za hranice našej galaxie a nájsť medzi hviezdami nový domov pre celé ľudstvo. 

Hrajú: Mathew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain

X-Men: Prvá trieda (X-Men: First Class)

Rok: 2011

Žáner: Akčný / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

Dej filmu sa odohráva v polovici minulého storočia, v dobe kedy priatelia Charles Xavier a Erik Lensherr ešte len odkrývali svoje jedinečné schopnosti. Prečo sa ale z najlepších priateľov stali nepriatelia na život a na smrť? Čo predchádzalo okamžiku, kedy sa z Charlesa stal Profesor X a z Erika Magneto?

Hrajú: James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence

- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here