Len nedávno sme vám priniesli výber 5 najlepších filmov na Netflixe, ktoré si môžete pozrieť s českým dabingom (II. časť). Dnes pokračujeme výberom najlepších mysterióznych filmov. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Počiatok (Inception)

Rok: 2010

Žáner: Thriller / Mysteriózny / Akčný / Sci-fi / Dobrodružný

Leonardo DiCaprio sa vo filme Počiatok predstaví ako Dom Cobb, absolútna špička v nebezpečnom umení extrakcie – krádeže cenných tajomstiev z hĺbky ľudského podvedomia. Táto vzácna schopnosť z neho spravila najvyhľadávanejšieho hráča v zákernom svete korporačnej špionáže a pripravila ho o všetko, čo kedy miloval.

Hrajú: Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Elliot Page

Šiesty zmysel (The Sixth Sence)

Rok: 1999

Žáner: Dráma / Thriller / Krimi / Mysteriózny

Vynikajúci psychológ Malcolm Crowe má za sebou traumatizujúci zážitok. Jeho bývalý pacient sa mu vkradol do domu, pokúsil sa ho zastreliť a napokon spáchal samovraždu. Keď sa doktor Crowe vráti do práce, začne sa venovať novému pacientovi. Je ním 8-ročný Cole, ktorý vidí duchov s desivým zovňajškom. Avšak to, že Cole vidí duchov, nie je najväčšie prekvapenie, ktoré na Malcolma čaká.

Hrajú: Bruce Willis, Toni Collette, Haley Joel Osment

Sedem (Se7en)

Rok: 1995

Žáner: Dráma / Krimi / Mysteriózny / Psychologický / Thriller

Dvaja detektívi, David Mills a William Somerset, sú na stope geniálneho vraha, ktorý je zodpovedný za sériu desivých vrážd. Jeho obete spája smrť inšpirovaná siedmymi smrteľnými hriechmi. Film je plný fyzickej, psychickej i spirituálnej akcie. Dej je zasadený do temného mesta nasiaknutého bolesťou a skazou.

Hrajú:  Brad Pitt, Morgan Freeman, Gwyneth Paltrow

Dokonalý trik (The Prestige)

Rok: 2006

Žáner: Dráma / Mysteriózny / Thriller

Alfred a Robert sú dvaja kúzelníci, ktorí sa silou mocou snažia predčiť jeden druhého. Ich súperenie sa však čoskoro zmení v smrteľnú pascu plnú napätia. Scarlett Johansson, pôvabná asistentka, sa stane figúrkou aj hráčom v ich súperení. 

Hrajú: Christian Bale, Hugh Jackman, Michael Caine

Unesené (Prisoners)

Rok: 2013

Žáner: Dráma / Krimi / Mysteriózny / Psychologický / Thriller

Kevin Dover čelí najhoršej nočnej more, ktorá môže postretnúť rodiča. Jeho 6-ročná dcérka Anna a jej kamarátka Joy jedného večera zmiznú. Objektom záujmu sa stane schátralý karavan, pri ktorom sa dievčatá naposledy hrali. Dover sa cíti bezradne a bez ohľadu na následky sa rozhodne zobrať spravodlivosť do svojich vlastných rúk.

Hrajú: Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal, Viola Davis

Agent bez minulosti (The Bourne Identity)

Rok: 2002

Prečítajte si tiež  Pridajte si EU certifikát o očkovaní do aplikácie Wallet na iPhone

Žáner: Akčný / Mysteriózny / Thriller

Počas jednej búrlivej noci vyloví rybárska ľoď z mora polomŕtveho muža v bezvedomí. Keď sa mu konečne vráti vedomie, zisťuje, že trpí úplnou stratou pamäte. Postupom času prichádza na to, že ovláda bojové umenia, dorozumie sa v niekoľkých jazykoch a poradí si s každou zbraňou. Napriek tomu, že o sebe stále nič nevie, pochopí, že ľudia, ktorí ho poznajú, usilujú o jeho život.

Hrajú: Matt Damon, Franka Potente, Chris Cooper

Osudový dotyk (The Butterfly Effect)

Rok: 2004

Žáner: Sci-Fi / Mysteriózny / Thriller

Evan Treborn zdedil po svojom otcovi špeciálne schopnosti. Pomocou nich a svojich zápiskov z detstva sa vydáva na riskantnú cestu do minulosti. Jeho cieľom je napraviť svoje chyby, stretnúť sa s láskou svojho života a zmeniť tak minulosť. Nebezpečný experiment sa mu však vymkne spod kontroly.

Hrajú: Ashton Kutcher, Amy Smart, Melora Walters

Prekliaty ostrov (Shutter Island)

Rok: 2010

Žáner: Dráma / Thriller / Mysteriózny 

Detektív Teddy Daniels a jeho kolega Chuck Aule pátrajú po vrahyni menom Rachel Solando, ktorá zmizla z väzenskej cely v psychiatrickej liečebni. Počas pátrania zisťujú, že liečebné metódy, ktoré tunajší doktori aplikujú, nie sú v súlade s etickými pravidlami.

Hrajú: Leonardo DiCaprio, Mark Ruffalo, Ben Kingsley

Memento

Rok: 2000

Žáner: Mysteriózny / Thriller / Psychologický

Dej filmu sleduje drsný príbeh Leonarda, ktorému napadli a zavraždili manželku. Jeho pamäť je však preč a takmer na nič si nespomína. Napriek tomu je rozhodnutý nájsť vraha pomstiť a sa mu. Aby nejak kompenzoval výpadky pamäte, všetko si fotí na polaroid a podstatné informácie si necháva vytetovať na telo.

Hrajú: Guy Pearce, Carrie-Anne Moss, Joe Pantoliano

Hra (The Game)

Rok: 1997

Žáner: Dráma / Mysteriózny / Thriller

MultimilionárNicholas Van Orten žije vo veľkom luxusnom dome a o nič sa nezaujíma. Ani o svojho brata Conrada, ktorý sa objaví, aby mu dal darček k narodeninám – poukaz na Hru spoločnosti CRS. O zmysle hry mu však nič neprezradí. Náhodou sa ocitne v sídle CRS, no ani tu sa o hre nič nedozvie. Sotva podpíše zmluvu, začne sa diať sled nenápadných udalostí, ktoré môžu ohroziť jeho kariéru, bohatstvo, slobodu a nakoniec i život.

Hrajú: Michael Douglas, Sean Penn, Deborah Kara Unger

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.