Predstavenie nového dostupného iPhonu máme rovno pred sebou. Nikto presne nevie, v aký deň to bude, no naznačuje to populárny leaker Jon Prosser. Ten nám okrem iného dnes ukázal aj ďalší únik, ktorý potvrdzuje jeho skorý príchod…

iPhone SE 2 (iPhone 9) v ďalšom úniku…

Pred pár dňami sme vás informovali o tom, že nový iPhone SE 2 (iPhone 9) už zalistoval aj jeden z najväčších čínskych maloobchodných predajcov elektroniky. Dnes sa ukazujú ďalšie informácie od amerického telekomunikačného operátora, VERIZONE. Ten pred pár dňami pridal na svoju stránku trade-in program, v ktorom sa spomína okrem iného aj „iPhone 9“.

Samozrejme, tak ako vždy, aj v tomto prípade môže ísť len o nejakú nevinnú chybu, kedy sa niekto pri písaní textu jednoducho pomýlil. Na druhej strane sú však jednotlivé indície a úniky také jasné, ako bývajú len tesne pre predstavením nového zariadenia. Pôvodný dátum vydania bol stanovený na prvý apríl s tým, že do predaja mohol iPhone SE 2 (iPhone 9) prísť niekedy 3. apríla.

iPhone SE 2 (iPhone 9) takto bdue vyzerať
iPhone SE 2 (iPhone 9) v ďalšom úniku…

Pandémia koronavírusu ale evidentne zamiešala karty Applu a tiež jeho dodávateľským reťazcom. Pri výrobe mohli nastať komplikácie. Jon Prosser, však tvrdí, že pozná dátum predstavenia dostupnej verzie jablkového zariadenia. Podľa jeho zdrojov by mal vyjsť 15. apríla a do predaja sa dostane 22. apríla.

Uvidíme teda, ako to napokon dopadne. Novinka bude mať 4,7″ a tiež 5,5″ verziu. Popritom ponúkne aj procesor A13 Bionic a 3GB RAM. Životnosť nástupcu iPhonu 8 bude vďaka týmto parametrom približne 3-4 roky! Štartovacia cena zariadenia sa odhaduje na 399$ za 64 GB verziu. Na Slovensku by sa malo jednať o 489€.

Situáciu budeme samozrejme aj naďalej sledovať a o všetkom vás podrobne informovať. Sami by sme boli radi, keby už Apple tento nový iPhone SE 2 (iPhone 9) predstavilo. Taktiež sa naň veľmi tešíme!

Prečítajte si tiež  iOS 16.5 vraj rýchlo vybíja batériu. Čo hovorí test + návod, ako to riešiť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.