Len nedávno sme vám priniesli 10 najlepších komédií za rok 2019. Dnes pokračujeme výberom 10 najlepších fantasy filmov. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Avatar

Rok: 2009

Novoobjavená planéta Pandora je mierumilovné miesto s obyvateľstvom, ktoré žije v súlade s prírodou. Posádka vyslaná zo Zeme objaví na Pandore veľmi vzácny minerál, ktorý by mal na zemi nevyčísliteľnú hodnotu. Pandorania sa však nehodlajú nechať kolonizovať a tak dôjde k tvrdému súboju.

Hrajú: Sam Worthington, Zoe Saldana, Stephen Lang

Guardians of the Galaxy

Rok: 2014

Peter Quill sa stáva stredobodom pozornosti nájomných zabijakov potom, čo mocnému Ronanovi ukradne tajomnú guľu. Aby Ronanovi unikol, je Quill nútený spojiť svoje sily so štvoricou pozoruhodných hrdinov – s tajomnou Gamorou, humanoidom Grootom, pomstychtivým Draxom a po zuby ozbrojeným mývalom Rocketom.

Hrajú: Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista

Podivný prípad Benjamina Buttona (The Curious Case of Benjamin Button)

Rok: 2008

Film rozpráva príbeh o Benjaminovi Buttonovi, ktorého život je tak trochu čudný. Benjamin namiesto starnutia mladne. Hlavnému hrdinovi sa to spočiatku páči, no postupom času si uvedomí, že prežívať svoj život v opačnom smere nie je úplné normálne. Dej filmu vychádza z poviedky F. Scotta Fitzgeralda z roku 1922.

Hrajú: Brad Pitt, Cate Blanchett, Taraji P. Henson

Méďa (Ted)

Rok: 2012

John bol ako malý chlapec veľmi opustený a preto si želal, aby jeho vianočný darček začal rozprávať. Jeho želanie sa splnilo a rozprávajúci macko sa stal mediálnou hviezdou. Avšak ako roky ubiehali, plyšovému Teddovi zostal jediný fanúšik – John. Tí dvaja si spolu náramne rozumejú a vďaka tomu veľkoryso prehliadajú, že okolie sa na toto súžitie pozerajú čím ďalej, tým viac rozpačito.

Hrajú: Mark Wahlberg, Mila Kunis, Seth MacFarlane

Star Wars: Epizóda III – Pomsta Sithov (Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith)

Rok: 2005

Mladý rytier Jedi, Anakin Skywalker, podľahne pokušeniu Temnej strany, vstúpi do služieb zlého Darth Sidiusa a stane sa z neho Darth Vader. Sithovia sa chcú spoločne pomstiť a prvým krokom ich plánu je zlikvidovať rytierov Jedi. Prežijú iba Yoda a Obi-Wan, čo neskôr vedie k dramatickému súboju medzi Anakinom a Obi-Wanom. 

Hrajú:  Ewan McGregor, Natalie Portman, Hayden Christensen

Walter Mitty a jeho tajný život (The Secret Life of Walter Mitty)

Rok: 2013

Walter Mitty, nesmelý fotoeditor časopisu Life, sa vo svojom jednotvárnom živote len ťažko stretá s realitou. Preto radšej žije vo svojom vysnívanom svete. V ňom sa mení na dokonalého romantického hrdinu, ktorý bojuje za lepší a spravodlivejší svet. Avšak aby zabránil svojmu vyhadzovu z práce, musí sa Walter rozhodnúť k zásadnému kroku i vo svojom reálnom živote.

Prečítajte si tiež  Nadchádzajúca sezóna Fortnite nebude dostupná pre iPhone, iPad a Mac!

Hrajú: Ben Stiller, Kristen Wiig, Shirley MacLaine

https://www.youtube.com/watch?v=HddkucqSzSM

Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly (Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl)

Rok: 2003

Azúrové vody Karibiku sú pre kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpateľným zdrojom vzrušujúcich dobrodružstiev. Teda až dovtedy, kým sa ľstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lode Čierna Perla a unesie guvernérovu dcéru Elizabeth. Jej kamarát z detstva Will sa spolu s Jackom vydáva na odvážnu výpravu za záchranou Elizabeth.

Hrajú: Johnny Depp, Geoffrey Rush, Orlando Bloom

Veľká ryba (Big Fish)

Rok: 2003

So svojimi neuveriteľnými historkami sa Edwardovi darí okúzliť každého, okrem svojho syna Willa. Keď Edward ochorie, jeho manželka Sandra sa pokúsi Willa prehovoriť, aby si ku svojmu otcovi znovu našiel cestu. Will sa musí pokúsiť oddeliť pravdu od fikcie a naučiť sa žiť s hrdinskými činmi i veľkými prehrami svojho otca.

Hrajú: Ewan McGregor, Albert Finney, Billy Crudup

Navždy mladá (The Age of Adeline)

Rok: 2015

Keď ani nie 30-ročná Adaline havaruje, stane sa zázrak. Nie len, že nehodu prežije, ale naviac už nikdy nezostarne. Večná mladosť sa však prejaví ako prekážka v bežnom živote. Po rokoch v samote sa v jej živote objaví Ellis, do ktorého sa zamiluje. Všetko vyzerá idylicky, ale len do momentu, kedy sa Adaline stretne s Ellisovym otcom Williamom. Spozná v nej totiž dievča, ktoré pred rokmi miloval.

Hrajú: Blake Lively, Michiel Huisman, Harrison Ford

Avengers: Endgame

Rok: 2019

Veľké finále filmovej série Avengers prinieslo vyvrcholenie boja superhrdinov proti Thanosovi, ktorý vyhladil polovicu života vo vesmíre. Film Avenger: Endgame sa radí medzi najdrahšie a zároveň najúspešnejšie filmy aké kedy vznikli. So zárobkom takmer 2,8 miliárd dolárov sa jedná aj o najziskovejší film v histórii. 

Hrajú: Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Chris Hemsworth

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.