Aj keď je iPhone SE v podstate len základom ponuky, ktorý Apple v najnižšej 64 GB verzii predáva od 479,00 €, stále dokáže ponúknuť mimoriadne zaujímavé technológie, ktoré v rukách profesionála dokážu zázraky.

Dôkazom je aj video, ktoré natočil YouTube kanál Moment a zachytáva na ňom filmové zábery z ručnej výroby surfu. Je to krásny dôkaz toho, že keď si vie človek nasvietiť prostredie a zároveň dokáže dobre narábať so strihom a rôznymi režimami, výsledok je pôsobivý nezávisle na tom, či vznikol na najlacnejšom alebo najdrahšom iPhone.

iPhone SE 2. generácie ponúka štandardne 12 MP širokouhlú šošovku, ktorá bola do veľkej miery prevzatá zo staršieho iPhonu 8 (2017). Clonové číslo predstavuje f/1.8 a zariadenie je samozrejme vybavené aj optickou stabilizáciou obrazu (OIS).

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Kamerová technológia je síce staršia no stále dostatočne moderná 

Pri natáčaní videa sa môže používateľ spoľahnúť na maximálne rozlíšenie 4K, ktoré Apple po prvýkrát použilo už v roku 2015 pri predstavení iPhonu 6S. iPhone SE 2. generácie však v tomto rozlíšení zvláda aj 60 FPS, vďaka čomu sú zábery dynamické a dajú sa mierne spomaliť bez viditeľného sekania.

Zariadenie má k dispozícii aj spomalený režim, v rámci ktorého je pri nižšom FullHD (1080p) rozlíšení k dispozícii až 240 FPS. Za zmienku stojí tiež podpora funkcie HDR, nahrávania stereo zvuku a časozberný režim.

Prečítajte si tiež  Toto je 15 obyčajných vecí, ktoré nemal pôvodný iPhone. Mnohé vás prekvapia

No a výsledkom týchto technológii môže byť video, ktoré nie je úplne márne. Nezabúdajte však na to, že pochádza z produkcie profesionála. Ak sa ale chcete čo to o natáčaní naučiť a vyskúšať si ho v praxi, na začiatku nepotrebujete drahú kameru.

Postačí vám aj relatívne dostupný iPhone SE 2. generácie, ktorý je obľúbený po celom svete a potom poriadna dávka trpezlivosti.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.