Rok 2024 je tu už niekoľko dní a spolu s ním aj novinky na najväčšej streamovacej službe Netflix. Práve tá od januára privítala množstvo filmov, seriálov, dokumentov a tiež dokumentárnych sérií, v ktorých si nájde každý divák to svoje.

Keďže je však niekedy ťažké nájsť ten správny obsah, rozhodli sme sa vám pomôcť. V tomto článku nájdete 10 noviniek na Netflixe, ktoré by ste si za žiadnych okolností nemali nechať ujsť. Niektoré sú k dispozícii už teraz, iné do služby pribudnú v najbližších mesiacoch. Pri názvoch snímok preto uvádzame aj presný dátum.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

1. Bitconned / Kryptotunel (1. január)

Pokiaľ vás zaujíma svet kryptomien, tak ste na správnom mieste. Film Bitconned je dokumentom o skutočnom zločine, v ktorom traja chlapíci využívajú narušený trh s kryptomenami, aby si poriadne zarobili. Robia to však na úkor miliónov investorov, ktorých oklamali a ktorí následne financujú ich drahý životný štýl.

2. You Are What You Eat: A Twin Experiment / Jídlo dělá člověka: Experiment s dvojčaty (1. január)

Pokiaľ máte radi vedecké štúdie, tento film sa vám určite zapáči. Vo filme sa objavia dvojčatá, ktoré po dobu ôsmych týždňov dodržiavajú prísnu rastlinnú, alebo všežravú stravu. Cieľom tohto experimentu je zistiť, ktorá z nich je zdravšia. Výsledok prekvapí.

3. Fool Me Once / Podruhé mě neoklameš (1. január)

Príbeh tohto snímku sa točí okolo nahrávky z domácej kamery, vďaka ktorej bývalá vojačka zistí, že smrť jej manžela bola iba špičkou ľadovca organizovaného zločinu. Ten siahá do hlbokej minulosti.

4. Society of the Snow / Sněžné bratrstvo (4. január)

V roku 1972 sa odohrala tragédia, keď sa let číslo 571 uruguajských vzdušných síl, na ktorého palube sa nachádzal rugbyový tím smerujúci do Čile zrútil v drsných podmienkach Ánd. Táto pohroma postihla 45 cestujúcich, z ktorých prežilo len 29. Najťažšia však nebola nehoda, ale fakt, že títo ľudia zostali uväznení v jednom z najodľahlejších a najnepriateľskejších miest na planéte.

5. Good Grief / Lekce truchlení(5. január)

Vo chvíli keď Marcovi nečakane zomrie manžel, jeho svet sa zrúti a spolu so svojimi dvoma najlepšími priateľmi odcestuje do Paríža. Tento výlet im však odhalí nečakané zistenia a pravdy, ktorým následne budú musieť čeliť.

6. Detective Frost (11. január)

Na vrchole poľskej hory prebieha vyšetrovanie bizarnej vraždy neobľúbeného profesora. Všetko vedie detektív s neobvyklými metódami.

7. Lift / V letu (12. január)

Profesionálny zlodej a jeho tím expertov chystajú obrovskú akciu, na ktorej konci sa pokúsia získať pol miliardy amerických dolárov v zlate. Háčik je však v tom, že to sa nachádza v trezore v lietadle, ktoré letí 12 kilometrov nad zemou. Podarí sa im to?

8. Sixty Minutes / 60 minút (19. január)

Skúsený MMA zápasník nechce, aby mu súd odobral jeho milovanú dcéru. Rozhodne sa preto zahodiť dôležitý zápas a začne boj s časom, počas ktorého sa snaží prebehnúť cez celý Berlín, aby sa mu podarilo stihnúť jej narodeninovú oslavu. Ak máte radi akčné drámy, tento film bude pre vás, ako stvorený.

9. The Kitchen / Kuchyně (19. január)

Hlavný hrdina Izy dostane životnú šancu uniknúť z Kitchen, jednej z posledných chudobných štvrtí v Londýne. Následne však stretne malého Benjiho a v tomto momente ho bude čakať mimoriadne ťažká voľba.

10. Griselda (25. január)

Griselde Blanco sa podarí uniknúť spolu so svojimi troma malými synmi a jedným kilom kokaínu z Medellínu do Miami. Následne sa z nej stane jedna z najznámejších drogových barónok obrovského impéria, ktoré sa rýchlo rozrastá. Tento príbeh je natočený podľa skutočných udalostí.

Ako teda môžete vidieť sami, na Netflixe pribudne začiatkom roka 2024 skutočne veľké množstvo najrôznejšieho obsahu, pri ktorom si budete môcť oddýchnuť a poriadne sa zrelaxovať. Rovnako sú tu však aj snímky a dokumenty, ktoré vás donútia sa zamyslieť nad okolitým svetom. Tak teda Netflix and Chill!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.