Spoločnosť Apple včera oznámila dátum spustenia predaja jedného z najrevolučnejších zariadení od doby prvého iPhonu. Náhlavnú súprava Apple Vision Pro pre virtuálnu a rozšírenú realitu dorazí už o niekoľko týždňov a spolu s ňou aj množstvo dostupného obsahu. Apple sľubuje poriadnu nálož filmových a herných zážitkov.

Headset Apple Vision Pro zaujme okrem úplne nových možností operačného systému visionOS aj množstvom obsahu a spôsobom, ako si ho užiť. Hneď pri spustení sa totiž dočkáme viac ako 150 filmov a seriálov v 3D, ako aj množstva herných titulov prispôsobených pre hranie v rozšírenej a virtuálnej realite.

S Apple Vision Pro sa rozhodne nebudete nudiť

Vision Pro bude pracovať s akýmkoľvek filmom alebo televíznym programom dostupným cez aplikáciu Apple TV v zariadení, pričom niektoré tituly boli upravené do 3D, čo má poskytnúť ešte väčší zážitok.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Televízne programy a filmy, ktoré nie sú 3D sa budú zobrazovať na virtuálnej obrazovke, ktorá je až 30 metrov široká. Pri rozlíšení 4K a podpore HDR tak premeníte vlastnú obývačku na kinosálu.

Apple Vision Pro film
Zdroj: Apple

Apple vytvoril nový formát s názvom Immersive Video, ktorý má za cieľ vtiahnuť používateľov do príbehu pomocou 180-stupňových 3D 8K videí. Tie boli nahraté s priestorovým zvukom a ponúknu interaktívne zážitky.

Pokiaľ ide o hry, Vision Pro bude podporovať viac ako 250 titulov v rámci platformy Apple Arcade, ktoré budú možné hrať v 2D s herným ovládačom.

Súprava však ponúkne aj priestorové hry, ktoré boli navrhnuté špeciálne pre systém visionOS, ako napríklad Game Room, What the Golf? a Super Fruit Ninja.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto revolučnom produkte, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme ho rozobrali do najpodrobnejších detailov.

Prečítajte si tiež  Video: Takto sa dá vyrobiť 27" Studio Display za cca 780 € v domácich podmienkach

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -