Spoločnosť Appe má v portfóliu kopec produktov, ktoré môžete zakúpiť pod Vianočný stromček svojim blízkym. Problém ale je, že väčšina týchto zariadení je príšerne drahá. Netreba sa ale ničoho báť. Pripravili sme pre vás 3 darčeky od Apple do 300€ pod stromček, ktorými nič nepokazíte. Poďme na to!

Apple TV4K ako ideálny darček od Apple do 300€…

Údaje ukazujú, že Apple TV je najlepším "set-top streamovacím zariadením", aké si môžete kúpiť
Appl TV4K – svetapple.sk

Streamovacie set-top boxy začínajú byť čoraz viacej populárne. Ľudí baví to, ako si môžu bleskovou rýchlosťou premietať obsah zo svojho iPhonu priamo na televízor v obývačke. Moderné televízory už dokonca majú v sebe zakomponovanú aj funkciu AirPlay. Ponúkajú jú napríklad niektoré Samsungy či LG. Dá sa povedať, že je to taký medzistupeň medzi originálnou Apple TV a obyčajným zdieľaním obrazovky.

Pokiaľ máte v pláne potešiť svojho blízkeho, Apple TV4K je skvelá cesta ako to urobiť. Už z názvu je jasné, že tento set-top box podporuje aj prehrávanie v najvyššej kvalite. Okrem toho je v ňom zakomponovaný aj výkonný procesor a vďaka perfektnému ovládaču sa na ňom môžete aj napríklad hrať hry cez Apple Arcade. Apple TV4K je hodnotená vo svojom obore ako vôbec najlepšia na trhu. Tomu sa však nečudujeme,

Údaje ukazujú, že Apple TV je najlepším set-top streamovacím zariadením, aké si môžete kúpiť
Ani s obyčajnou Apple TV nič nepokazíte – svetapple.sk

Napriek svojej vyššej cene sa nám bez problémov zmestí pod hranicu 300€ a to aj vo svojej väčšej 64 GB verzii. Základ začína podľa Heureky na cca. 180-190€. Ten poskytuje 32 GB úložisko. Super správa je, že za väčší variant až tak moc nepriplatíte. 64 GB verzia začína podľa Heureky na cca 200-210€. V ponuke je dokonca ešte stále aj staršia generácia.

- Reklama -

Tá síce nemá taký výkon ako 4K ale zase podporuje len Full HD rozlíšenie, takže ho ani nepotrebuje. Aj v dnešnej dobe ide o použiteľné zariadenie a napríklad u nás v redakcii ho používame viacerí bez problémov. Cena za jedinu, 32 GB verziu je cca. 150€. Tu už treba zvážiť či sa vám viac neoplatí priplatiť si za novšiu generáciu, ktorá je len o trochu drahšia.

Apple Watch Series 3, staršie no stále dobré.

Apple Watch Series 3 ako voľba rozumom v roku 2019.
Apple Watch Series 3 ako voľba rozumom v roku 2019.

Apple sa tento rok rozhodlo urobiť zmenu. Z predaja vyradilo Apple Watch Series 4, ktoré nahradili Series 5 a ponechalo Series 3, ktoré sú veľmi dostupné. Ich nevýhoda je možno tá, že už nie sú najnovšie, predsa len ide o hardvér z roku 2017. To ale na druhej strane podľa nás nie je vôbec cítiť.

Ako sme aj v našej nedávnej mini-recenzii naznačili, jedná sa skôr o voľbu rozumom ako o voľbu srdcom. Apple Watch Series 3 ponúkajú množstvo vyspelých technológii, ktorými môžete napríklad sledovať vaše športové aktivity ako aj kvalitné vypracovanie a fantastický displej s vysokým rozlíšením.

Apple Watch Series 3 hlavná ponuka
Za relatívne málo peňazí dostanete veľa muziky – svetapple.sk

Hlavné rozdiely oproti novšej generácii sú napríklad rozmery displeja (ten je v oboch verziách trochu menší pri Series 3) a potom zmeny v oblasti výkonu (ktoré nepocítite), absencia EKG, kompasu a Always-On displeja. Na druhú stranu majú ale taktiež celodennú, v realite dvojdňovú výdrž a plno iných technológii, ktoré vás budú baviť. Najlepšia je však aj tak ich cena.

Apple Watch Series 3 začínajú na sume tesne nad 200€ v prípade menšej 38 mm verzie. My ale predpokladáme, že tak ako väčšina používateľov, aj vy pôjdete skôr do väčšej verzie. Tá ma 42 mm displej a cena sa pohybuje od približne 250€. Je to kvalitný a plnohodnotný darček, ktorý poteší kohokoľvek, no najmä človeka, ktorý Apple Watch ešte nikdy nemal. Rozdiel oproti Series 5 je pri tom priepastný. Hovoríme o sume približne 200€!

AirPods alebo AirPods Pro potešia príjemnou muzikou.

airpods
AirPods sú skvelý darček pod stromček – svetapple.sk

Možno ste to očakávali, možno, že nie. Posledným fantastickým produktom do 300€ od Apple sú určite bezdrôtové slúchadlá, ktoré prišli na trh ešte v roku 2016 a odvtedy zažívajú obrovskú revolúciu. Jedinečná je najmä ich konektivita. S iPhonom alebo akýmkoľvek iným Apple zariadením ich spojíte jednoduchým priložením k sebe.

Pokiaľ pôjdete do základnej, prvej generácie, budú vám bohate stačiť na bežne používanie. Povedzme si na rovinu, že ich prehrávanie hudby možno nie je na špičkovej úrovni ale vyrovnajú sa aspoň priemeru, čo v tejto kategórii produktov zase nie je také zlé. Nechápte teraz predošlé riadky zle. Nehovoríme, že AirPods nehrajú dobre. Hrajú výborne avšak ak chcete špičkové slúchadlá pre dokonalý hudobný zážitok, mali by ste zvážič skôr AirPods Pro.

AirPods Pro. Super produkt ale zatiaľ ma nepresvedčil.
Verzia Pro je možno trochu drahšia ale za to fantastická – svetapple.sk

Tie sú v podstate ešte stále novinkou. Na trhu sú necelý mesiac. Apple ale prišlo s produktom, ktorý má zaujímavé technológie ako aktívne potláčanie hluku, zvýšenú vodeodolnosť, kvalitnejšie prehrávanie hudby či digitálny ekvalizér. Ak teda nechcete hudbu iba počúvať ale chcete si ju vychutnávať, ste na správnej adrese.

Za obyčajné AirPods s klasickým nabíjacím púzdrom (ktoré nie je bezdrôtové) zaplatíte zhruba 150€. Pokiaľ budete chcieť variant s bezdrôtovým nabíjacím púzdrom, rátajte s cenou vyššou približne o 20€. Najdrahšie sú pochopiteľne AirPods Pro. Tie začínajú s cenou na úrovni 270€ čo už stojí za zváženie.

Tak či onak ani v jednom prípade určite svoju “investíciu” do darčeka neoľutuje. Ak ten komu ho kupujete nikdy nemal žiaden z týchto produktov, bude z nich určite nadšený! Inšpirovali ste sa nejakým?

3 darčeky od Apple do 300€
3 darčeky od Apple do 300€ – svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here