Apple už onedlho predstaví iPhone, ktorý by mal byť duchovným nástupcom modelu SE a priamym nástupcom modelu 8. iPhone SE 2 alebo iPhone 9 (presný názov nie je jasný) príde na trh začiatkom apríla. Toto sú 3 dôvody, prečo by ste naň mali počkať.

Telefón bude lacnejší ako iPhone 8

6 Produktov od Apple, ktoré by ste si teraz nemali kupovať!
3 dôvody prečo by ste si mali počkať na iPhone SE 2 aka iPhone 9!

Začneme asi najväčším benefitom tohto zariadenia. Apple potrebuje lacnejší model ako soľ, čo sa jasne ukázalo už minulosti. iPhone SE si po predstavení v roku 2016 získal pozornosť obrovského množstva používateľov. Mal kompaktné rozmery, relatívne slušný výkon a hlavne lákavú cenovku. To sa začiatkom roka 2020 zopakuje.

Duchovný nástupca, ktorý sa bude volať iPhone SE 2 alebo iPhone 9, by mal v tomto trende pokračovať. Začínať by mohol už na sume 399$ za základnú 64 GB verziu, čo znie veľmi dobre. V súčasnosti stojí iPhone 8 s rovnakou pamäťou 449$. K dispozícii bude samozrejme aj väčšia 128 GB verzia. Za tú si používateľ zaplatí okolo 449$-499$.

Na Slovensku s európskymi cenami a DPH by mala vychádzať lacnejšia verzia iPhonu SE 2 na 489€. Cena drahšej verzie by mohla narásť na 549-589€! Viac sme sa tomu venovali v tomto článku. V každom prípade ale zákazník ušetrí oproti tomu, čo by zaplatil v prípade, že by išiel do iPhonu 8. Základ sa u nás pohybuje na úrovni 529€! Je to možno malý rozdiel ale môžete si zaň zakúpiť napríklad originálny kryt.

Najvýkonnejší mobilný procesor na svete v iPhone SE 2/ iPhone 9

iPhone SE 2
3 dôvody prečo by ste si mali počkať na iPhone SE 2 aka iPhone 9!

Druhým obrovským benefitom iPhonu SE 2 bude jeho výkon. Keď Apple minulý rok predstavilo procesory A13 Bionic, pochválilo sa, že ide o najvýkonnejšie mobilné čipy na svete. Od tej doby síce prešlo 6 mesiacov, ale pozícia sa nezmenila. Pokiaľ si tento procesor svoju silu udrží do konca marca, respektíve začiatku apríla, lacný model bude štartovať s veľmi dobrou konkurenčnou výhodou.

Kto iný bude predávať „dostupný“ model s najvýkonnejším čipom na svete? No nikto… Okrem iného by sa mala zlepšiť aj operačná pamäť RAM. iPhone 8 má v súčasnosti 2GB (4,7″). Jeho priamy nástupca príde s kapacitou až 3 GB. Bude to výhoda najmä do budúcnosti. Dnes používateľ možno tento rozdiel až tak nepocíti, ale neskôr, keď budú aj operačné systémy náročnejšie, pôjde o veľké plus.

Drobné vylepšenie môžu priniesť aj iné komponenty, o ktorých sa zas až tak veľa nehovorí ale sú pre správne fungovanie kľúčové (modernejšie modemy, rýchlejšie 4G a podobne).

Prečítajte si tiež  Porovnanie fotoaparátu iPhone SE 2 vs. iPhone 8 vs. iPhone 11 Pro.

Rokmi overený koncept zariadenia.

Toto je koncept, ktorý ukazuje, ako bude vyzerať iPhone 9.
iPhone 9 bude mať 4,7″ displej a ideálne rozmery – svetapple.sk

Neviete čo myslíme? iPhone 8 prišiel na trh ešte v roku 2017. Od tej doby si vyslúžil veľké úspechy po celom svete. Predali sa stovky miliónov kusov a dodnes si poň ľudia chodia do obchodov. Navyše minulosť tohto modelu siaha oveľa hlbšie. S konceptom 4,7″ displeja a odomykania pomocou Touch ID, prišiel ešte v roku 2014 iPhone 6. Bol to prvý model, ktorému tak narástla uhlopriečka.

Hoci sa voči tomu ľudia zo začiatku búrili, v skutočnosti išlo o skvelý kompromis medzi malým a veľkým zariadením. 4,7″ displej je jednoducho tak akurát a na všetky bežné úkony každý deň bezproblémovo stačí. Mohol by mať možno trochu vyššie rozlíšenie (1334 x 750) a technológiu OLED ale LCD má aj tak slušné zobrazenie. Apple chce z konceptu zariadenia s týmito rozmermi vyťažiť čo najviac a robí to veľmi dobre.

Analytici odhadujú, že okrem vás sa naň počas roka 2020 chystá ďalších asi 40 miliónov ľudí a to nie je náhoda. Nie každý jednoducho potrebuje najšpičkovejšie technológie a displej od okraja k okraju.

Niekto si potrpí na stabilnom a kvalitnom hardvéri, s ktorým nebude mať 3-4 roky po kúpe väčšie problémy, kým neprejde na novší model. iPhone SE 2 alebo iPhone 9 bude jednoducho hit v cenovej hladine, kde v minulosti začínal len jeden iOS smartfón (iPhone SE) a môžeme byť radi, že sa Apple aj naďalej uberá týmto smerom.

Vhodný bude okrem menej náročný Apple uživateľov aj pre tých, ktorí chcú vyskúšať iOS na miesto Androidu alebo pre deti, ktorým rodičia nechcú kupovať príliš drahé zariadenia. Tak čo, idete do toho aj vy?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.