iPhone SE 2 je už dnes hitom internetu aj keď vlastne neexistuje. Podľa mnohých únikov sa pripravuje. Mnohí sa nás už dnes ohľadom tohto zariadenia pýtajú množstvo otázok. Jedna z nich je aj suma, ktorú zaň budeme musieť zaplatiť. iPhone SE 2 – S akou cenou môžeme počítať? Odpoveď nájdete v následujúcich riadkoch.

iPhone SE 2 cena

O tomto „záhadnom“ zariadení sme už toho popísali mnoho. Vieme, že jeho dizajn bude niečo medzi iPhonom 8 a iPhonom 11 a tiež vieme, že dostane najnovší a najvýkonnejší procesor Apple A13 Bionic, ktorý bude spriahnutý spolu s 3GB operačnej pamäte RAM.

Čo ale nevieme je to, aká bude pri iPhone SE 2 cena. Vďaka informáciám z portálu Appleinsider.com to budeme môcť aspoň odhadnúť. Známy analytik Ming-Chi Kuo hovorí o tom, že by mala štartovať na hodnote 399$ za lacnejšiu, 64GB variantu. K dispozícii bude ale aj verzia s pamäťou 128GB. Za tú by sme si mali priplatiť zhruba 50$. Top konfigurácia bude stáť teda približne 449$. Nie však u nás.

Ak si dobre spomínate, rovnako tak to bolo aj v prípade prvej generácie modelu SE. Ten štartoval na presne rovnakých hodnotách v USA. Nebol medzi nimi veľký rozdiel. Snáď len ten, že základ netvoril 64GB ale len 16GB a vyšší variant mal potom 64GB. No a za základ si na Slovensku majitelia zaplatili až 489€! Jasné, v porovnaní s vlajkovými loďami je to stále „smiešna“ suma ale k 399$ (357€) sa to ani len nepribližuje.

Samozrejme ceny v USA nerátajú s daňou a ani s dvojročnou zárukou. Ale aj tak to skazilo radosť mnohým, keď videli cenu na Keynote 2016. Za 64GB variantu si pri tom používatelia na slovensku priplatili ešte viac. Bavíme sa konkrétne o sume 589€. To 449$ (402€) je to veru pekný skok. No a to najdôležitejšie, budúci rok by sa to malo zopakovať. Podľa všetkého môžeme očakávať úplne rovnaké ceny.

Kedy to bude?

Túto tému sme podrobnejšie rozoberali v tomto článku. Tak či onak, nový iPhone SE 2. generácie by mal byť predstavený už začiatkom budúceho roka. Bavíme sa pravdepodobne o mesiaci január. Čo je však zaujímavé, do predaja by sa mal dostať omnoho neskôr. Zdroje blízke Ming-Chi Kuovi hovoria až o konci marca presne tak ako to bolo s iPhonom SE prvej generácie v roku 2016. Ak sa teda všetko naplní, budeme tu mať iPhone za rozumnú cenu pre každého…

Prečítajte si tiež  Run Bird Run: Skvelá hra na dlhé chvíle
Poznáme mesiac, kedy sa predstaví iPhone SE 2 a tiež, kedy sa začne predávať. Prezradil to hodnoverný zdroj. - svetapple.sk
iPhone SE 2 cena – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.