Spoločnosť Apple príde na trh už na budúci mesiac so zariadením, na ktoré netrpezlivo čakáme celé roky. iPhone SE dostane duchovného nástupcu s označením SE 2 alebo 9. Presné detaily síce nepoznáme ale nateraz vieme, že dizajn bude rovnaký ako má iPhone 8 s tým, že technológie budú lepšie. Cena pôjde dole!

Poznáme cenu iPhonu SE 2. Poteší vás. Bude lacnejší ako iPhone 8!

Spoločnosť Apple predstaví iPhone SE 2 alebo iPhone 9 koncom marca. Do výroby má ísť v tretí februároví týždeň, pričom skúšobná výroba začala už v týchto dňoch! Firma si s týmto modelom veľmi verí. V zásade vyťaží zo zastaralej platformy úplné maximum a výsledok bude ponúkať za veľmi výhodnú cenovku.

Ako základ bude použitý iPhone 8. To nie je žiadna novinka. Dizajn by mal byť veľmi podobný zo zadnej strany a úplne rovnaký z prednej strany. Očakávame ale, že firma premiestni logo na stred tak, ako pri iPhone 11/11 Pro a tiež, že môže urobiť menšie korektúry v oblasti fotoaparátu. Materiály a ani prevedenie by sa ale meniť nemalo. iPhone SE 2/ 9 príde na trh v troch farbách. Vesmírne šedej, striebornej a Product (RED) červenej.

iPhone SE 2 all models
Poznáme cenu iPhonu SE 2. Poteší vás. Bude lacnejší ako iPhone 8!

Zásadné zmeny by sme mali postrehnúť najmä vo vnútri zariadenia. Zastaralý čip Apple A11, nahradí modernejší z minulého roka, s označením Apple A13 Bionic. Podotýkame, že v čase predstavenia išlo o široko-ďaleko najvýkonnejší mobilný procesor na svete.

S menším rozlíšením iPhonu 8 môžeme teda očakávať fantastické výsledky. Apple A13 Bionic bude spolupracovať s 3 GB operačnej pamäte RAM. Na výber budú zrejme len 2/3 pamäťové verzie. Bude to 64 GB, 128 GB a možno aj 256 GB. To je ale otáne.

Cena zariadenia poteší každého fanúšika

No a teraz k tomu najdôležitejšiemu. Koľko bude táto porcia technológie vlastne stáť… Apple v roku 2016 uviedlo na trh iPhone SE, ktorý predávala za príjemných 399$ (489€)! Dnes môžme kúpiť iPhone 8, za 449$ (529€). Ako však naznačujú posledné informácie od renomovaného zdroja, novinka bude stáť presne toľko ako jeho duchovný nástupca v čase predstavenia. Malo by to byť teda 399$ (489€).

Toto číslo sa v podstate zhoduje s tým, čo sme predpovedali ešte minulý rok. Starší článok si môžete prečítať tu. Oproti iPhonu SE prvej gnerácie to bude obrovská výhoda už len preto, lebo dnes má zariadenie štartovať so 64 GB pamäťou, zatiaľ čo v roku 2016 mal duchovný predchodca za základ len 16 GB!

Prečítajte si tiež  iPhone SE 3 môže byť prvým produktom, ktorý Apple predstaví v roku 2022

Výhodou bude aj väčší 4,7″ displej (ktorý ale nebude edge-to-edge) a samozrejme fantastický fotoaparát na zadnej strane. Ako sme už uviedli vyššie, Apple zoberie to najlepšie, čo môže dať do iPhonu 8 a zabalí to do elegantného balíčka za výhodnú cenu.

Ak si teda plánujete kúpiť tento model, budete tak môcť urobiť už čoskoro. Problém môže spôsobiť ale koronavírus, ktorý aktuálne znepríjemňuje výrobu iPhonu v Číne. Uvidíme, ako to napokon dopadne. Budete kupovať iPhone SE 2/ 9 aj vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

iphone se 2 inphographics
Poznáme cenu iPhonu SE 2. Poteší vás. Bude lacnejší ako iPhone 8!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.