Apple predstavilo počas minulého mesiaca vylepšenú verziu svojho základného MacBooku Air 13″. Tento model dostal lepšiu klávesnicu, výkonnejší procesor a väčšie základné úložisko za rovnakú cenu. Dnes si prečítate 3 hlavné dôvody, prečo sa ho podľa nás, oplatí kúpiť!

3. Kompaktné rozmery a spracovanie, prekonajú väčšinu konkurencie

Apple predstavilo nový MacBook Air
MacBook Air 13,3″ – svetapple.sk

Začnime asi tým najdôležitejším, prečo MacBook Air odjakživa vyniká v technologickom svete. Sú to jeho rozmery a váha. Aby sme vás uviedli do deja, tento počítač má hrúbku len 1,56 cm (v najširšom bode) a váži 1,29 kg. To sú údaje, vďaka ktorým vám určite nebude zavadzať, či už budete cestovať v lietadle, alebo ho budete každé ráno nosiť do kancelárie. V najtenšom bode má MacBook Air dokonca len 0,41 cm (dizajn sa zužuje)! Z materiálov je tu použitý nádherný a funkčný hliník v rôznych farbách. Počítač má dokonalé továrenské spracovanie. Nič nevŕzga, všetko funguje plynulo a spoľahlivo.

Okrem toho všetkého, ponúka ideálnu veľkosť a tak isto už aj novú, nožnicovú klávesnicu so zdvihom 1 mm! Tá nahradila predošlí, motýlí systém, vďaka čomu sa na nej pohodlnejšie píše a takisto je menej hlučná. No a hoci je MacBook Air 2020 extrémne tenký, má dosť energie na to, aby vás zabavil počas celého dňa. Jeho akumulátor poskytuje 11 hodinovú výdrž surfovania na webe a tiež vydrží približne 30 dní v „stand-by“ režime. To sú všetko úžasné hodnoty.

2. Výkonné procesory od Intelu

Nový MacBook Air pomalší ako ten starý? Ukazuje sa, že žiaľ áno. - svetapple.sk
MacBook Air 13,3″ – svetapple.sk

Áno, určite sa nájdu názory, že tento počítač, ktorý tvorí základnú ponuku MacBookov je po výkonnostnej stránke „blato“. Plne súhlasíme v prípade, že ste náročnejší používateľ a kúpite si základný variant s procesorom Intel Core i3 (1,1 GHz s Turbo Boostom na 3,2 GHz). Ak nemáte vysoké ciele, aj tento kúsok vám bude úplne stačiť.

Pokiaľ však chcete robiť náročnejšiu robotu, na výber tu máte fantastický Intel Core i5 (1,1 GHz s Turbo Boostom na 3,5 GHz) alebo Intel Core i7 (1,2 GHz s Turbo Boostom na 3,8 GHz). V tomto prípade je podľa nás ideálna práve „zlatá stredná cesta“.

Počítač síce nemá aktívne chladenie ale napriek tomu zvládne robiť také procesy, z ktorých budete veľmi milo prekvapení. Okrem toho tu máte už v základe k dispozícii 8 GB RAM či 256 GB úložisko (ktoré sa dá rozšíriť až na 2 TB). Hoci je teda toto zariadenie „maličké“, dokáže ponúknuť „veľa muziky“.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Apple predstavila MacBook Air s ARM procesorom M1!

1. MacBook Air má dokonalý 13″ Retina displej

MacBook Air
13.3″ Retina displej – svetapple.sk

No a čo iné by mohol predstavovať tretí bod, ako úžasný displej? Predošlá generácia MacBooku Air dlhé roky trpela tým, že mala menej kvalitnú zobrazovaciu jednotku s (na dnešné pomery) nízkym rozlíšením.

Moderná verzia má však úžasný 13,3″ Retina displej s LED podsvietením a rozlíšením 2560×1600 (2K). Vďaka tomu môžete pozerať filmy vo vysokej kvalite alebo napríklad upravovať fotky a žiadne detaily vám neuniknú.

Samotný panel má 227 ppi. Je síce pravda, že je to výrazne menej ako má napríklad iPhone 11 (326 ppi) avšak na svoj smartfón sa pozeráte z výrazne menšej vzdialenosti, ako na počítač. Je to teda úplne v poriadku…

Stále to nie je všetko…

No a čo by sme ešte vyzdvihli na záver? Určite je to perfektný Trackpad, ktorý je obrovský a ovládať ho je jedna radosť (tak ako je to na všetkých Trackpadoch od Apple) a možnosť odomykania pomocou Touch ID.

Áno, MacBook Air 2020 je síce oveľa drahší ako väčšina konkurenčných počítačov s Windowsom. Na druhej strane ale takýto produkt nekupujete na rok alebo dva, ale možno na tri, či štyri roky.

Okrem toho sa treba pozrieť aj na zostatkovú hodnotu použitých Macov a použitých počítačov od iných výrobcov. Pri Apple je zo zásady výrazne vyššia. Jej zariadenia strácajú na cene pomalšie… Je to teda podľa nás kúpa, ktorá stojí za to! Stačí si len zvoliť ideálnu konfiguráciu a MacBook Air vám bude slúžiť dlhú dobu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -