iPhone v modeloch 11 a 11 Pro ponúka slušný akumulátor. V starších verziách to už bolo horšie. Navyše ak má nízku kapacitu (vekom a opotrebovaním), je to veľký problém. Pozrite sa na 4 dôvody, prečo vaša baterka v iPhone nefunguje tak, ako by mala a ako to môžete ovplyvniť.

3Váš iPhone vystavujete extrémnym teplotám.

Príliš vysoká alebo príliš nízka teplota neurobí vášmu zariadeniu dobre – svetapple.sk

V tomto zimnom období možno nie, ale aj na Slovensku vie byť leto poriadne horúce. Vášmu iPhonu položenému niekde na stole (na slniečku) to vôbec nerobí dobre. Dokonca ho to môže natrvalo poškodiť ale to sa tiež bavíme o extrémnych situáciach. Apple vo svojich návodoch odporúča používať iPhone pri teplote medzi 0° C a 35° C. Pokiaľ ho prehrejete, telefón vám o tom dá dostatočne skoro vedieť pomocou upozornenia na displeji. V takejto situácii ho rýchlo “schlaďte”.

Treba ale myslieť aj na to, že zariadeniu nerobí dobre ani zima. Staršie iPhony sa dokonca vypínali, nakoľko boli akumulátory trochu inej technológie. Viac sme túto problematiku rozpísali v tomto článku. Pokiaľ to teda nie je nevyhnutné, zariadenie nevystavujte teplotným “extrémom”.

Samozrejme aj tu platí, že keď musíte, nič sa nemôže stať. Ak to ale robíte často, respektíve každý deň, už sa niečo stať môže. Batéria degraduje oveľa rýchlejšie ako by ste sa v tomto smere o telefón trochu starali. No a to sa môže podpísať na stave akumulátora pokojne aj po roku.

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here