Len nedávno sme vám priniesli výber noviniek na HBO GO, ktoré si môžete pozrieť v marci. Dnes pokračujeme výberom 5 najlepších filmov na Netflixe, ktoré si môžete pozrieť s českým dabingom. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu

Rok: 2016

Žáner: Vojnový / Životopisný / Historický / Dráma

Po útoku Japonska na Pearl Harbor sa do služby vlasti prihlásilo mnoho mladých mužov. Bol medzi nimi aj 23-ročný Američan Desmond Doss, ktorý z vlastného presvedčenia odmietal nosiť akúkoľvek zbraň a zabíjať ľudí. Kvôli tejto skutočnosti musel čeliť nepochopeniu a útokom zo strany ostatných vojakov.

Hrajú: Andrew Garfield, Vince Vaughn, Teresa Palmer

Stratené dievča (Gone Girl)

Rok: 2014

Žáner: Dráma / Krimi / Mysteriózny / Thriller

Amy sa stratila v deň 5. výročia svadby s Nickom. Všetko naznačuje tomu, že jej zmiznutie nebolo dobrovoľné. Jej zúfalý manžel robí všetko pre to, aby sa jeho žena našla. Paralelne s tým prebieha aj policajné vyšetrovanie, ktoré okrem Amy pátral i po človeku, ktorý má jej zmiznutie na svedomí. Všetky stopy, dôkazy a svedectvá však ukazujú práve na Nicka.

Hrajú: Ben Affleck, Rosamund Pike, Neil Patrick Harris

Írčan (The Irishman)

Rok: 2019

Žáner: Životopisný / Krimi / Dráma

Frank Sheeran je vojnový veterán a bývalý nájomný vrah. Počas svojho pôsobenia v zločineckom syndikáte zabil prinajmenšom 25 ľudí.Vydarená snímka The Irishman rozpráva príbeh muža, ktorý si v procese starnutia začne uvedomovať svoje životné chyby.

Hrajú: Robert De Niro, Joe Pesci, Bobby Cannavale

Drahokam (Uncut Gems)

Rok: 2019

Žáner: Dráma / Krimi / Thriller

Howard Ratner je výrečný majiteľ úspešného klenotníctva, ktorý je závislý na gemblerstve. Práve jeho závislosť spôsobí, že sa začne topiť vo veľkých finančných dlhoch. Na jeho problémy začne pomaly doplácať celá rodina a okolie. Vymáhači sú mú v pätách a tak Howard staví všetko na jednu kartu – na nádherný drahokam obrovskej hodnoty.

Hrajú: Adam Sandler, Lakeith Stanfield, Idina Menzel

Rivali (Rush)

Rok: 2013

Žáner: Dráma / Životopisný / Športový / Akčný

Závody Formule 1 sú miestom, kde čo i len najmenšia chyba môže znamenať smrť. Na týchto okruhoch spolu súperia dvaja odvekí rivali – James Hunt a Niki Lauda. Dej filmu rozpráva skutočný príbeh dvoch pilotov F1, ktorí sú sokmi nielen na okruhoch, ale aj v skutočnom živote. Napriek tomu, že spolu súperia, sú jeden pre druhého veľkou inšpiráciou.

Prečítajte si tiež  Netflix nebude len o filmoch a seriáloch. Službu obohatia hry. Kedy príde zmena?

Hrajú:  Chris Hemsworth, Daniel Brühl, Olivia Wilde

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.