1. Optický klam, o ktorý sa postaral iPhone 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Tessa Coates (@wheatpraylove)

Minulý rok svet obletel optický klam, na ktorom nie je na prvý pohľad nič zvláštne. Keď sa, ale pozriete lepšie, všimnete si, že žena, ktorá stojí pred dvoma zrkadlami má v oboch z nich umiestnené ruky úplne iným spôsobom, ako v skutočnosti.

Ku celej veci sa vyjadril technik spoločnosti Apple menom Roger, ktorý žene na fotografii vysvetlil, že hoci iPhone fotí mimoriadne kvalitné zábery, ešte stále nejde o klasickú kameru, ale skôr o vreckový počítač.

Zariadenie dokáže veľmi rýchlo nasnímať celú sériu sekvenčných snímok aj keď nepracuje s režimom panorámy, alebo živým záberom. Zariadenie konkrétne snímalo scénu zľava doprava a na každej strane pri odraze v zrkadle vyhotovilo iný obrázok.

AI v operačnom systéme iOS bola pravdepodobne zmätená pohybom rúk, ku ktorému došlo počas fotenia a tak vložila do každého zrkadla úplne iný odraz. Technik Roger však zdôraznil, že ide o veľmi vzácny jav a stretnúť sa s ním môžete v jednom prípade z milióna. Tak čo, vyskúšate to aj vy?

2. Nie, nie je to 3D mesto, ale poľnohospodárska pôda

Istý Daniel Hoerr pridal ešte pred rokmi na sociálnu sieť Reddit záber z lietadla, ktorý zachytával niečo netradičné. Pokiaľ sa pozriete na obrázok, budete mať pocit, že sa pozeráte na klasickú 3D scenériu mesta. V skutočnosti je však na fotke niečo úplne iné.

Ku téme sa vyjadrilo aj Colorado Climate Center, ktoré uviedlo, že tento očný klam spôsobila matka príroda. Dôvod, prečo je záber tak zvláštny má byť ten, že v regióne v danom čase padal sneh. No a ten v kombinácii s jedinečným terénom vytvoril takýto zaujímavý optický klam.

3. Nádherné more, nočná obloha a pláž, alebo nie? 

Ďalší očný klam, ktorý je internetovej komunite veľmi dobre známy. Ak na obrázku vidíte more a pláž zachytenú v noci, je to úplne v poriadku a zďaleka nie ste sami.

Prečítajte si tiež  Toto sa udeje na celom internete za jednu jedinú minútu!

Musíme vás však sklamať, pretože sa v skutočnosti pozeráte na poškodené dvere automobilu a to, čo vnímate, ako pláž je zem, ktorá sa nachádza pod autom.

4. Nechýbajú niekomu nohy? 

Dnes už ikonická fotka „beznohej“ ženy nemohla samozrejme v tomto zozname chýbať. Ešte v roku 2016 bola nahratá na sociálnu sieť Reddit a od tej doby sa stala pevnou súčasťou zábavy celej internetovej komunity.

Na obrázku sa nachádza šesť žien, ktoré sedia na gauči. Ak sa však pozriete lepšie, okamžite si všimnete, že žene uprostred niečo chýba. Kde sa jej stratili tie nohy? S riešením vám pomôže nasledujúci príspevok.

5. Sú tieto šaty modré a čierne, alebo biele a zlaté? 

Aj keď mnohí z vás pri prvom pohľade na šaty našli pravdepodobne už v priebehu sekúnd odpoveď, niekto môže mať aj opačný názor. Za pôvodným obrázkom stojí istá Caitlin McNeill, ktorá ho pred rokmi pridala na platformu Tumblr. Škotska speváčka a skladateľa poslala obrázok týchto šiat svojmu partnerovi, ktorý však nesúhlasil s ich farbou. Následne nastal veľký mediálny ošiaľ.

Samozrejme, nebudeme vás napínať. Šaty sú aj podľa výrobcu modro čierne. To, že ich, ale niekto vidí bielo zlaté nemusí byť náhoda. Každého mozog totiž môže fungovať odlišným spôsobom a to, ako vnímame farby je veľmi individuálne. Všetko sa to odvíja od dvoch vecí, konkrétne od farby objektu a farby svetelného zdroja. Keďže fotka bola v čase svojho vzniku preexponovaná, svetlo prekrylo aj farbu šiat. Aj to je dôvod, prečo na niekoho mohli pôsobiť úplne opačnými farbami, než ktoré sa na nich nachádzali.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -