S rozvojom internetu sa kybernetická bezpečnosť stáva čoraz väčším problémom, nakoľko ľudia sú menej obozretní a hackeri čakajú na ich pochybenie. Zoznam škodlivého malvéru sa neustále rozširuje a aj preto majitelia počítačov potrebujú kvalitný antivírus viac ako kedykoľvek predtým.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Keďže je na trhu veľa ponúk, používatelia môžu mať problém vybrať si to, čo je pre ich zariadenie najlepšie. Aj preto sme zostavili zoznam niektorých najlepších antivírusových programov pre operačné systémy Windows 10 a Windows 11, s ktorými neurobíte krok vedľa. Poďme na to.

6. Avast Antivirus – skontroluje všetky nebezpečné weby

Avast Antivirus oranžové logo, biele pozadie
Zdroj: Avast

Avast je dlhoročný poskytovateľ bezpečnostných služieb v oblasti počítačových technológií, ktorý ponúka niektoré funkcie svojho antivírusového programu pre používateľov úplne zadarmo. Avast sa dá ľahko stiahnuť a nastaviť a poskytuje dobrú ochranu systému pri využívaní internetu.

Je vybavený prepracovanou bránou firewall, ktorá kontroluje aplikácie a poskytuje prístup na internet iba tým programom, ktoré sú dopredu preverené. Nemusíte sa teda obávať žiadneho zneužitia.

Problémom je skôr to, že hoci je bezplatná verzia antivírusu užitočná, aby ste získali všetko, čo vám Avast ponúka, budete si musieť zaplatiť. Funkcie, ako napríklad možnosť kontroly nebezpečných webových stránok a spúšťanie podozrivých aplikácií v sandboxe, nie sú v základnej verzii dostupné.

Prémiová verzia obsahuje aj mimoriadne užitočnú „fičúru“, ktorá udržiava vaše programy aktuálne, a najmodernejšiu virtuálnu súkromnú sieť, pomocou ktorej môžete bezpečne prehľadávať svoje obľúbené webové stránky. Avast je teda vynikajúci spôsob, ako začať so zabezpečením systému.

Avast Antivirus za najlepšiu cenu (Zadarmo / Predplatné)

5. Kaspersky Internet Security – má vlastný prehliadač

Kaspersky Antivirus zelené pozadie rebranding
Zdroj: Kaspersky

Spoločnosť Kaspersky je dlhoročným poskytovateľom kybernetickej bezpečnosti, ktorá je vo svete známa najmä vďaka svojím spoľahlivým antivírusovým programom. Ponúka celý rad produktov a služieb s rôznymi úrovňami zabezpečenia a uprostred nich je jej najobľúbenejšia voľba mnohých ľudí – Kaspersky Internet Security.

Kaspersky Internet Security nadväzuje na základný antivírusový program, pričom doň pridáva viacero šikovných funkcií. Po celý čas používania počítača sleduje váš systém na prítomnosť vírusov a pracuje s vírusovou databázou, ktorá sa denne aktualizuje o nové hrozby. Kaspersky Internet Security vás ochráni aj pri surfovaní na internete, pretože pozoruje vašu aktivitu online.

Následne tento antivírus zabraňuje prenikaniu akéhokoľvek škodlivého softvéru do vášho systému tým, že zastavuje neschválené sťahovanie na pozadí. Upozorní vás tiež, keď sa chystáte navštíviť nebezpečnú webovú lokalitu, a čo najnenápadnejšie vás ochráni pred potencionálnym nebezpečenstvom, ktoré súvisí s inštaláciou vírusu.

Antivírusový systém od spoločnosti Kaspersky má aj množstvo ďalších šikovných funkcií, ako napríklad interakciu s bezpečnými peniazmi, ktorá zaručuje bezpečnosť vašich bankových údajov pri nakupovaní online. Taktiež dokáže ochrániť vaše súkromie tým, že nikoho bez vášho schválenia nepustí ku vašim osobným údajom a webovej kamere.

Tento softvér je vybavený aj svojim vlastným zabezpečeným prehliadačom, ktorý ukladá a chráni vaše transakčné údaje. Preto by ste po nainštalovaní programu Kaspersky mohli zvážiť zmenu predvoleného prehliadača. Určite neurobíte krok vedľa.

(Predplatné / Skúšobná verzia)

4. McAfee Total Protection – ukáže vám skóre ochrany

McAfee Antivirus červené logo
Zdroj: McAfee

McAfee Total Protection je rokmi testovaná a dôveryhodná antivírusová a internetová bezpečnostná platforma. Tento softvér posúva bezpečnosť na vyššiu úroveň zavedením konceptu – skóre ochrany.

Skóre ochrany slúži koncovému používateľovi ako pomyselné meradlo na určenie toho, ako bezpečná je jeho prítomnosť a činnosť na internete.

Skóre ochrany si môžete zvýšiť používaním bezpečnostných funkcií McAfee Total Protection. Okrem toho môžu skóre ochrany zvýšiť aj základné funkcie, ako je kontrola WiFi na prítomnosť hrozieb, kontrola systému na narušenie a dokonca aj inštalácia webovej ochrany do vášho prehliadača.

Toto skóre vám ponúkne jedinečný feedback, vďaka ktorému viete zistiť, aký je bezpečný váš systém. Následne ho môžu všetci používatelia využívať bezplatne počas jednomesačného skúšobného obdobia. Prémiový plán je cenovo dostupný a obsahuje aj ďalšie užitočné funkcie zamerané na čo najväčšie zabezpečenie vášho zariadenia.

(Predplatné / Skúšobná verzia)

3. Norton 360 – vhodný pre rodiny

Norton 360 sa predáva ako antivírusový program pre rodiny, ktorý pomáha spravovať všetky bezpečnostné aspekty vášho kybernetického života. Je vybavený silným a účinným antivírusom, ktorý pravidelne prehľadáva váš systém a hľadá nežiaduci škodlivý softvér, ktorý by vás mohol ohroziť.

Obsahuje aj užitočnú funkciu Anti-Spyware, ktorá dokáže ochrániť vaše súkromné informácie počas toho, ako surfujete po internete. Zabudovaná brána firewall sa potom postará, aby žiaden nežiadúci softvér vo vašom počítači nemal prístup na internet a tým pádom neohrozoval vás alebo vaše dáta.

Prémiová verzia tiež obsahuje užitočné funkcie ako Rodičovská kontrola či Školský čas, ktoré pomáhajú rodičom sledovať, čo ich deti vyhľadávajú na internete a ako dlho trávia čas online.

Norton sa dodáva so 7-dňovou bezplatnou skúšobnou verziou antivírusového programu a niektorými ďalšími základnými funkciami, ktoré môžete využívať v praxi. Služba predplatného je žiaľ trochu drahšia, no Norton občas ponúka výhodné zľavy, s ktorými ušetríte.

(Predplatné / Skúšobná verzia)

2. Panda Dome – nová generácia antivírusu

Panda Dome Antivirus na sivom pozadí
Zdroj: Panda Dome

Panda Dome ponúka pokročilé bezpečnostné nástroje, ktoré dokážu ochrániť súkromné aj firemné systémy vo vašich počítačoch. Výhodou je, že Panda dokáže pracovať na úrovni hneď niekoľkých platforiem.

Tento prémiový program je vybavený správcom hesiel, čistiacim softvérom, ktorý zabezpečuje, aby váš systém neobsahoval nič škodlivé a takisto žiadne nepotrebné súbory.

Panda ponúka bezplatnú verziu pre svoj antivírusový program, no v tej si žiaľ veľa funkcii nevyskúšate. Služba má tiež rôzne plány a umožňuje využívať predplatné, ktoré je dostupné buď na mesačnej alebo ročnej báze.

Ešte doplníme, že platená verzia antivírusu softvéru Panda Dome dokáže po pripojení skenovať externé zariadenia, monitorovať vaše online nákupy, aby zabezpečila bezpečnosť vašich citlivých informácií, a ponúka funkciu rodičovskej kontroly podobne, ako vyššie opisovaný Norton 360.

Panda Dome za najlepšiu cenu (zadarmo, k dispozícii je predplatné)

1. ESET NOD32 Antivirus – voľba redakcie

ESET NOD32 Antivirus na zelenom pozadí
Zdroj: ESET

Ak hľadáte komplexné zabezpečenie svojho počítača, ktoré navyše pochádza priamo zo Slovenska, spoločnosť ESET a jej NOD32 Antivirus je tým pravým orechovým pre vás. Ide o doslova legendárnu antivírusovú technológiu, ktorú oceňujú bežní používatelia, hráči ale aj profesionáli už dlhé roky.

ESET so svojou ochranou bojuje proti pishingu, vďaka čomu vaše dáta a peniaze zostanú v bezpečí pred potencionálnymi podvodmi. Tých je v posledných rokoch čoraz viac a treba si na ne dávať veľký pozor.

NOD32 Antivirus ale sľubuje aj zachovanie maximálneho výkonu vášho počítača, bez akýkoľvek prerušení. To sa hodí najmä vtedy, keď hráte nejakú hru, prípadne vykonávate extrémne náročný proces na svojom zariadení.

Program vás bude samozrejme po celý čas sledovať a jeho viacvrstvová proaktívna ochrana vám dovolí bezpečne objavovať všetky zákutia nekonečného internetu. Pokiaľ náhodou antivírus deteguje problém, samozrejme vás pred nim ochráni a dá vám vedieť, v čom spočíval.

ESET NOD32 Antivirus za najlepšiu cenu (Predplatné / Skúšobná verzia)

Antivírusové programy nekombinujte 

Pokiaľ vás nejaká z ponúk zaujala, máme pre vás jedno dôležité odporúčanie. Antivírusové programy určite nekombinujte, nakoľko vám to v počítači spôsobí len problémy a chaos.

Vždy si vyberte jeden bezpečnostný softvér, s ktorým budete spokojní a ak sa náhodou neskôr rozhodnete pre niečo iné, pôvodný softvér odinštalujte a až potom si nainštalujte nový.

Naša redakcia dlhé roky používa na počítačoch s operačným systémom Windows 11 práve NOD32 od ESET-u a sme s ním nad mieru spokojní. Pokiaľ si teda nebudete vedieť vybrať, určite vyskúšajte práve tento jedinečný slovenský antivírus.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -