Pred pár dňami sme vás informovali o tom, že do istej aukcie mieri do kazeta, na ktorej sa nachádza podpis zakladateľa spoločnosti Apple, Steva Jobsa. Odhadovaná hodnota kazety bola 7 500$. My sme v článku uvádzali, že to bude možno viac. Nakoniec sme mali pravdu. Disketa sa vydražila za 84 115$.

84 115$ zaplatili v aukcii za disketu s podpisom Steva Jobsa.

Predmety, ktoré nesú podpis Steva Jobsa majú stále väčšiu a väčšiu hodnotu. Možno to je aj preto, lebo sú mimoriadne vzácne. Steve Jobs nikdy nedával podpisy len tak fanúšikom na ulici. Dôvod bol taký, že sa nepovažoval za celebritu ale generálneho riaditeľa technologickej spoločnosti. Napriek tomu sa objavujú predmety, kde sa jeho podpis nachádza.

- Reklama -

Posledným bola práve táto kazeta z počítača Macintosh. Vzácna je už sama o sebe ale jej reálna hodnota bez Jobsovho overeného podpisu by bola niekoľko desiatok či možno stoviek dolárov. Nakoľko tu ale podpis je, cena automaticky vystrelila do astronomických čiastok.

Odborníci tento predmet nacenili na sumu 7 500$. My sme uvádzali, že si myslíme, že suma bude prekročená. Netrúfli by sme si ale ani v najlepších predstavách povedať, o koľko. Kupec bol za kazetu s Jobsovým podpisom ochotný vo finále zaplatiť až 84 115$. To je neuveriteľný nárast oproti odhadom. Takúto sumu pravdepodobne nikto nečakal…

Historické predmety od spoločnosti Apple majú teda svoju hodnotu a zbierať sa ich pravdepodobne oplatí. Táto spoločnosť je fenoménom doby. Nehovoríme len o 21. storočí ale aj o 20. storočí, kedy bola založená. Už za chvíľu to bude celých 50 rokov, počas ktorých udávala v technologickom priemysle trend.

My jej samozrejme držíme palce aby mala pred sebou čo najviac úspešných rokov. Nezabudnite sa nám pochváliť aj vy čo máte vzácne doma od spoločnosti Apple. Môže to byť povedzme aj prvý iPhone, iPod či iPad. Skrátka čokoľvek, čo má podľa vás historicku hodnotu!

disketa macintosh podpis steve jobs
84 115$ zaplatili v aukcii za disketu s podpisom Steva Jobsa. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.