Ono sa to občas stane, že sa nájde predmet, ktorý bol napríklad podpísaný Stevom Jobsom. Pokojne to môže byť aj v dnešnej dobe nepoužiteľná kazeta. V takomto prípade sa dá využiť za celkom slušné peniaze. Tá na fotkách má údajne hodnotu minimálne 7500$!

Disketa Macintosh s podpisom Steva Jobsa

Najnovšia aukcia, o ktorú sa stará spoločnosť RR Auction sa týka konkrétne predmetu, ktorý sme tu s podpisom Steva Jobsa ešte asi ani nemali. Ide o originálnu disketu Macintosch, na ktorej sa nachádza „autogram“ napísaný čiernou fixkou. K tomuto zberateľskému predmetu je samozrejme aj dokument o pravosti.

V poslednej dobe sa stalo pomerne bežným, že sa do aukcie dostal napríklad plagát z filmu ToyStory prípadne iné dokumenty, na ktorých sa Jobs osobne podpísal. Disketu si ale skutočne nepamätáme.

V aukcii už boli pri tom aj extrémne bizarné predmety ako napríklad sandále spoluzakladateľa spoločnosti Apple. Tak isto sa tu vyskytlo aj jeho luxusné BMW Z8 respektíve BMW 325i.

Pripravte si poriadne veľa peňazí.

Ak by ste si chceli tento zberateľský predmet zakúpiť do svojej osobnej zbierky, dopredu vás upozorňujeme na to aby ste si na aukciu pripravili dosť peňazí. V nadpise je síce avizovaná suma 7500$. Tá koniec koncov tiež nie je najnižšia, ale skutočná hodnota kazety môže byť ešte podstatne väčšia.

Steve Jobs už nie je medzi nami a predmety, ktoré podpísal mali v aukciách skoro vždy vyššiu predajnú hodnotu ako tú odhadovanú. V tomto prípade to nemusí byť ináč. Bez problémov sa môže stať, že suma, za ktorú bude ochotný niekto kazetu zakúpiť môže prevyšovať aj 10 tisíc amerických dolárov. Za to už máte slušné jazdené auto…

Pokiaľ vás teda táto informácia zaujala, určite vám odporúčame stránku RR Auction, na ktorej momentálne aukcia prebieha. Tu sa môžete o túto disketu pobiť. Do pozornosti dávame, že vyvolávacia suma bola 1000$. V dobe písania tohto článku bola ponuka na disketu už 4600$ a ktokoľvek by ju chcel ďalší, musel by zaplatiť aspoň 5060$. Idete do toho?

disketa macintosh podpis steve jobs
Disketa Macintosh s podpisom Steva Jobsa. Môže sa vydražiť za 7500$!
Prečítajte si tiež  Veľká Británia sa nezapojí do tlaku EÚ na Apple v rámci prechodu z Lightning na USB-C
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.