iPhone dominoval na Vianoce 2020

Agentúra Flurry Analytics sa postarala o zaujímavý výskum, ktorého výsledky zverejnil magazín Macrumors. Podľa zistení pochádzalo 90% aktivovaných smartfónov na Štedrý večer v USA práve od spoločnosti Apple. iPhone zaznamenal ďalšie rekordné obdobie, ktoré sa bude ťažko prekonávať.

Štatistika hovorí, že najúspešnejším modelom nebol iPhone 12 a ani iPhone SE z roku 2020. Prvenstvo držal iPhone 11, ktorý dosiahol rovnaký výsledok aj v roku 2019. Hneď za ním nasledoval starší iPhone XR, z roku 2018. Z tohtoročnej ponuky vyhral iPhone 12 Pro Max, ktorý zaznamenáva silný dopyt a v mnohých krajinách (napríklad u nás) je dlhodobo nedostupný.

Spoločnosť Apple udržala v TOP 10 aktivovaných zariadeniach v rámci USA až 9 priečok. Jediným „narušiteľom“ bol dostupný smartfón LG K30, umiestnený na desaitom mieste. Zaujímavé je, že ôsmu a deviatu priečku obsadili modely iPhone 8 Plus a iPhone 8, ktoré sa už trištvrte roka oficiálne nepredávajú.

V agentúre Flurry Analytics tvrdia, že dominancia starších modelov naznačuje vyššiu citlivosť na ceny v roku 2020. Mohla za tým stáť aj pandémia koronavírusu, ktorá spôsobila finančné problémy mnohým spotrebiteľom.

Pokiaľ by sme sa pozreli na celkový trh, na Vianoce medziročne klesli aktivácie smartfónov o 23%. To je pomerne výrazné číslo. Flurry Analytics využíva údaje z viac ako milióna mobilných aplikácií, ktoré sú využívané na viac než 2 miliardách mobilných zariadeniach mesačne. Aj preto môžeme hodnotiť samotnú štatistiku za dôveryhodnú.

Našli ste si pod stromčekom vysnívaný iPhone? Dajte nám vedieť v komentároch o aký model išlo a či ste s ním spokojní.

Prečítajte si tiež  3 zaujímavé nové aplikácie v App Store
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.