Ak vlastníte jeden z modelov iPhone 15 Pro alebo iPhone 15 Pro Max, nový systém iOS 17.2 vám ponúka možnosť nahrávať priestorové videá. Táto vychytávka sa vám bude hodiť na sledovanie fotiek a videí na budúcej náhlavnej súprave Apple Vision Pro.

Náhlavná súprava Apple Vision Pro príde na trh okolo marca 2024. Kým sa tak stane, môžete sa na ňu pripravovať tým, že budete pomocou iPhonu zaznamenávať videá v špeciálnom formáte nazvanom priestorové video (Spatial Video). Tento formát je navrhnutý špeciálne pre sledovanie obsahu vo virtuálnej a rozšírenej realite.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Ako nahrávať videá vo formáte Spatial Video

  • Otvorte Nastavenia na vašom iPhone 15 Pro alebo 15 Pro Max
  • Prejdite do menu Kamera
  • Zvoľte možnosť Formáty
  • V kategórii Natáčanie videí zapnite funkciu Priestorové Video pre Apple Vision Pro
Návod Spatial Video
Zdroj: SvetApple

Keď video po nahrávaní spustíte na iPhone, nebudete badať žiadnu zmenu. Spatial videá totiž vyzerajú ako obyčajné videá, no na zariadení Vision Pro vám poskytnú úchvatný trojrozmerný zážitok zo sledovania.

V spojení s pokročilými technikami výpočtovej videografie a kompresiou HEVC sa priestorové videá uchovávajú v pomerne malých súboroch, ktoré sa nahrávajú rýchlosťou 30 snímok za sekundu pri rozlíšení 1080p a zaberajú do 130 MB na jednu minútu videa.

Dokonca už existuje spôsob, ako priestorové video spustiť na inom headsete, ako je Apple Vision Pro, ktorý sa stále nepredáva.

Apple Vision Pro Spatial Video
Zdroj: Apple

Ak sa chcete dozvedieť viac o náhlavnej súprave Apple Vision Pro, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme ho rozobrali do najpodrobnejších detailov.

Prečítajte si tiež  Apple Vision Pro vás prenesie do hôr, na púšť či do lesa: Pozrite sa na prostredie, ktoré headset prinesie

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -