Po obľúbených ságach Avengers a Star Wars, prichádza na HBO GO kompletná filmová kolekcia agenta s povolením zabíjať. Legendárny James Bond je na platforme dostupný od 1. decembra. V priebehu nasledujúcich mesiacov budú jednotlivé filmy uvedené aj na kanáloch HBO a Cinemax.

Príbeh agenta 007 vymyslel námorný dôstojník Ian Fleming, ktorý počas druhej svetovej vojny zastával pozíciu pobočníka šéfa tajnej služby v britskom námorníctve.

Prvého Jamesa Bonda stvárnil ikonický herec Sean Connery vo filme Dr. No z roku 1962. Škótsky rodák dodal Bondovi neodolateľný šarm a eleganciu. Celkovo sa objavil v šiestich filmoch – Dr. No, From Russia with Love, Goldfinger, Thunderball, You Only Live Twice a Diamonds are Forever.

Medzi dvomi poslednými filmami v roku 1969 vystriedal Seana Conneryho herec George Lazenby. Zahral si v bondovke s názvom Majesty’s Secret Service. Jedná sa o najmladšieho predstaviteľa Jamesa Bonda v histórii. Počas nakrúcania mal 30 rokov.

V roku 1973 sa v roli agenta 007 objavil britský herec Roger Moore. Celkovo si zahral v siedmich filmoch- Live and Let Die, The Man with the Golden Gun, The Spy Who Loved Me, Moonraker, For Your Eyes Only, Octopussy a A View to a Kill.

V poradí štvrtý herec, ktorý stvárnil Bonda je Timothy Dalton. Koncom 80. rokov si zahral vo filme The Living Daylights a Licence to Kill. Oba filmy boli v porovnaní s predchádzajúcimi spracované modernejšie a realistickejšie.

Na prelome tisícročia Daltona vystriedal Pierce Brosnan a zahral si celkovo v štyroch filmoch- GoldenEye, Tomorrow Never Dies, The World Is Not Enough a Die Another Day.

Daniel Craig je v poradí posledným predstaviteľom Jamesa Bonda. Prvýkrát sa ako agent 007 objavil vo filme Casino Royal v roku 2006. Film dostal pozitívne ohlasy a je považovaný za jednu z najlepších bondoviek. Ďalej si zahral v Quantum od Solace, Skyfall a Spectre.

Premiéra posledného filmu bola odložená a je naplánovaná na prvú polovicu budúceho roka. Šepká sa, že by mohla prísť ako exkluzivita na platforme Apple TV+. Uvidíme. Zatiaľ si môžete pozrieť všetkých 26 filmov na HBO GO. Takáto ponuka s neodmieta.

Prečítajte si tiež  So službou Apple TV+ sú zákazníci čoraz spokojnejší. Takto sa jej darilo v porovnaní s konkurenciou
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.