AirPods sú najpredávanejšie bezdrôtové slúchadlá na svete a my sa tomu vôbec nečudujeme. Majú všetko, čo by ste od produktu, ktorý vyrobila spoločnosť Apple očakávali. Hovoríme o krásnom dizajne, kvalitnom prehrávaní zvuku a tiež dokonalej kompatibilite. AirPods navyše kúpite v zľave za super cenu.

Toto mimoriadne osobné zariadenie sa spolieha na technológiu Bluetooth 5.0, s ktorou sa budete pripájať ku svojmu iPhonu, Macu alebo Apple Watch. AirPods sa vám ukážu na displeji hneď po tom, čo otvoríte ich nabíjaciu krabičku. Spárovanie je preto extrémne rýchle a jednoduché. Zariadenie sa dá využívať vďaka kvalitným mikrofónom aj na telefonovanie, čo je jeden z dôvodov, prečo ho ľudia využívajú ako alternatívu pre handsfree. Fantasticky funguje aj použitie jedného slúchadla či automatická detekcia uší.

Bežná cena za základné AirPods začína v cenníku spoločnosti Apple na hranici 159 €. To je vzhľadom na ich hardvér relatívne dosť. Dobrou správou ale je, že po kliknutí na tento odkaz ich kúpite už za 119,99 €. Ušetríte teda príjemných 40 € a dostanete produkt, ktorý vám spoľahlivo poslúži niekoľko dlhých rokov. Veď spokojnosť miliónov zákazníkov po celom svete hovorí za všetko.

AirPods sa pýšia aj perfektnou výdržou batérie na jedno nabitie. Nabíjacie puzdro ma dostatočne veľký akumulátor na to, aby vám poskytol 19 hodín prehrávania. Samotné slúchadlá majú potom dostatočnú energiu aspoň na 5 hodín prehrávania. To vám bude stačiť či už v kancelárii alebo napríklad pri cestovaní v lietadle. A keď sa vám AirPods náhodou vybijú, v nabíjacom boxe sa akumulátory doplnia relatívne rýchlo. Stačí počkať niekoľko minút.

AirPods Pro 2. generácie sú síce drahšie ale niekoľkonásobne lepšie 

AirPods Pro
Zdroj: YouTube / Mac Address / Just Use (úprava redakcie)

Aj keď sú základné AirPods pre priemerného Apple používateľa viac, ako dostatočné, nebudeme si klamať, že Apple má v ponuke aj neporovnateľne lepšie zariadenia. AirPods Pro 2. generácie sú na trh necelý rok a ponúkajú neuveriteľne sofistikovaný hardvér, ktorý prekonáva snáď každého konkurenta.

AirPods Pro 2 sú vybavené ANC (aktívne potláčanie okolitých zvukov), ktoré vás vďaka sústave niekoľkých mikrofónov dokonalo odizoluje od okolitého sveta. Keď napíšeme, že vás nebude vyrušovať skutočne nič, verte nám, že je to pravda. Sami sme z toho boli mierne šokovaní. AirPods Pro 2 tiež používajú Bluetooth 5.3, hlasitosť môžete ovládať na stopkách a výdrž batérie dosahuje až 30 hodín na jedno nabitie.

Bežná cena štartuje v cenníku Apple na 299 €, čo je samozrejme dosť, no po kliknutí na tento odkaz ich zoženiete už za 238 €. Na slúchadlách ale oceníte aj vodeodolnosť IPX4 či prítomnosť reproduktora, ktorý je súčasťou nabíjacieho púzdra. A len tak mimochodom, toto púzdro podporuje aj Qi podložky!

Prečítajte si tiež  Amazfit T-Rex 2 majú vojenskú certifikáciu: Sú výrazne lacnejšie, ako Apple Watch Ultra

Geniálny transparentný režim pre AirPods Pro 2. generácie 

AirPods Pro 2. generácie
Zdroj: YouTube / Max Tech (úprava redakcie)

Slúchadlá majú aj dokonalý priestorový zvuk či transparentný režim, ktorý vďaka sérii mikrofónov dokáže zaznamenať okolité zvuky a reč a následne vám všetko hodnoverne preniesť priamo do uší. Aj keď teda budete mať na ušiach „štuple“, ani si to nebudete uvedomovať.

Táto technológia funguje na jednotku s hviezdičkou a po príchode aktualizácie iOS 17 bude obohatená aj o režim adaptívneho zvuku, ktorý bude automaticky prepínať medzi ANC a transparentným zvukom. Viac sa o tom dočítate tu.

Na záver dávame do pozornosti, že na AirPods 2. generácie aj na AirPods 3. generácie či AirPods Pro ponúkame v rámci nášho internetového obchodu Loopi.sk kvalitné silikónové puzdra len za 9,99 €. Nákupom v ňom podporíte našu tvorbu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -