AirPods Max a ich mimoriadne veľká váha

Elegantný dizajn, špeciálne technológie, pohodlné ovládanie, špičkový zvuk a prémiové materiály. Toto všetko nás láka ku kúpe AirPods Max. No a hoci sme vymenovali samé pozitíva, v praxi sa podpisujú pod jedným veľkým negatívom. Tým je celková hmotnosť zariadenia.

Apple uvádza, že AirPods Max vážia 384 gramov, čo nie je ani zďaleka najmenej. Drvivá väčšina konkurencie je na tom lepšie a iba zriedkavo sa objavujú hodnoty presahujúce 300 gramov. Viac uvidíte v zozname nižšie:

  • AirPods Max – 384,8 gramov
  • Audeze LCD-1 – 250 gramov
  • Beyerdynamic Amiron Wireless – 380 gramov
  • Bose 700 – 249 gramov
  • Bose Quiet Comfort 35 II – 310 gramov
  • Sennheiser PXC 550-II – 227 gramov
  • Sony WH-1000XM4 – 254 gramov

Zo všetkých porovnávaných zariadení sa ku AirPods Max približujú iba štúdiové slúchadlá Amiron Wireless, od spoločnosti Beyerdynamic. Ich celková hmotnosť je ale stále o 5 gramov nižšia.

Samozrejme, v tomto bode môže zohrať pomerne veľa aj celková ergonómia tvarov a dizajnu. AirPods Max sa vo vrchnej časti zakotvia pomocou príjemnej a pružnej textílie, ktorá by vás nemala tlačiť. Takisto sa postará o rovnomerné rozloženie hmotnosti či tlaku.

Zabudnúť by sme nemali ani na ušné vankúšiky, ktoré sú polstrované pamäťovou penou, pre čo najvyšší komfort a utlmenie okolitých zvukov.

No a hoci to znie na marketingových materiáloch spoločnosti Apple dobre, v realite to môže byť presne naopak. To či budú AirPods Max komfortné posúdime až v rámci prvej recenzie. Myslíte si, že 384,8 gramov je už pre takéto zariadenie veľa? Napíšte nám do komentára.

Prečítajte si tiež  Predaje Apple Watch narástli celosvetovo o 51% počas Q3 2019 podľa Strategy Analytics.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.