Výmena batérie v AirPods Max

Ak sa chystáte na nákup AirPods Max za 629€, rátajte aj s drahým servisom. Tak ako je to štandardom, na Slovensku k nim dostanete 2-ročnú záruku. Pokiaľ si ich ale zaobstaráte niekde v zahraničí a nevyužijete program Apple Care+, k dispozícii bude iba 1-ročná, medzinárodná záruka.

Technologický gigant aktualizoval internetovú stránku, ktorá sa venuje servisu a opravám slúchadiel AirPods. Jej rakúsku verziu nájdete na tomto odkaze. Po novom sa tu nachádza aj over-ear zariadenia a všetky poplatky, ktoré potrebujete poznať.

Najdôležitejšou položkou bude asi výmena batérie, ktorá môže po rokoch vypovedať službu. Apple si za túto službu pýta úctyhodných 87€, čo je pomerne šialená suma.

Len tak pre predstavu, výmena batérie na väčšine iPhonov zabolí vašu peňaženku o niečo menej. Bavíme sa samozrejme o autorizovanom servise.

Aby toho nebolo málo, Apple sa dopustilo aj drobnej chyby, kedy vo Veľkej Británii pýta za tento istý postup až 309 GBP (344€). Ak by to bola pravda, zrejme by to nikto nevyužil. Na druhej strane ale predpokladáme, že sa kompetentní dopustili iba preklepu a všetko uvedú na pravú mieru.

Do komentára nám napíšte, čo si o tejto cene za výmenu batérie myslíte vy. Príde vám 87€ za takúto službu adekvátna čiastka alebo si Apple opäť uletelo?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.