Slúchadlá AirPods sú vo svete mimoriadne populárne. Apple vytvorilo obdivuhodný produkt, ktorý skvele funguje a používatelia sú s ním spokojní. Čo však keby boli vyrobené AirPods z 18 karátového zlata? Dá sa to. Dokonca skvele fungujú.

AirPods z 18 karátového zlata?

Možno ste už čítali podobné články. V drvivej väčšine však išlo o slúchadlá, ktoré neboli vyrobené z čistého zlata ale iba pozlátené čo je zásadný rozdiel. V tomto prípade však zlatník obe slúchadlá kompletne rozobral a z pôvodných plastových dielov vyrobil zlaté.

Následne sa mu podarilo zariadenie zložiť dokopy a reálne spustiť. Nič sa nepoškodilo, všetko funguje ako pred tým. Rozdiel je iba v použitom materiáli. V tomto prípade ide o 18 karátové zlato, čo robí z “obyčajných” no už aj tak poriadne drahých slúchadiel extrémne predražený produkt.

AirPods z 18 karátového zlata? Skutočne existujú a fungujú! - svetapple.sk
AirPods z 18 karátového zlata? Skutočne existujú a fungujú! – svetapple.sk

Originalita a štýl, ktorý týmto krokom ale používateľ získa je skutočne veľký. A tak preto je tento projekt zaujímavý. Na druhú stranu, na miesto zlatých AirPods sa už dajú zakúpiť aj najkvalitnejšie slúchadlá čo sa prehrávania hudby týka na trhu. bezdrôtové Apple slúchadlá by sme zaradili medzi vyšší priemer.

Zábavka pre milionárov

Populárny YouTube klenotník Pablo Cimadevila ukázal vo svojom videu kompletný postup výroby týchto zaujímavých slúchadiel. Ide o veľmi náročný proces, ktorý však vo finále stojí za to. Treba ale spomenúť fakt, že stále ide len o spotrebnú elektroniku, ktorej životnosť po pár rokoch skončí a v podstate bude nepoužiteľná. Preto nejde o investíciu ale skôr o stratu. Zlaté AirPods sa tým pádom stávajú len akousi zábavkou pre milionárov, ktorým nerobí žiaden problém zakúpiť si ich.

Na druhú stranu niečo podobné zaručene nikto iný nemá. Ak chcete byť originálny a “vytrčať” z radu prečo nie? Dizajn zlatých slúchadiel je perfektný. Použitie v zime nemusí byť ale veľmi príjemné.

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here