Preferujete na svojom Macu skôr Chrome ako Safari, či iné webové prehliadače? V tom prípade pre Vás máme dobrú správu. Aplikácia Google Chrome pre macOS bola dnes aktualizovaná o nové režimy Úspora pamäte a Úspora energie. Vďaka týmto novinkám budete mať väčšiu kontrolu nad využívaním internej pamäte zariadenia a predĺžite si výdrž batérie.

Prečítajte si tiež  Google Chrome pre macOS obsahuje kritickú chybu, ktorú využívajú hackeri. Takto sa jej vyhnete

Režim Úspory pamäte má v zjednodušenom zmysle za úlohu uvoľniť pamäť z kariet, ktoré sa aktívne nepoužívajú. To následne umožňuje plynulejší chod používaných zložiek pamäte a rýchlejšiu odozvu. Spoločnosť Google uvádza, že tento režim je obzvlášť užitočný pri vykonávaní iných systémovo náročných úloh, ako napríklad úprava videí alebo hranie hier.

V režime Úspory energie Chrome automaticky obmedzí úlohy vybíjajúce batériu, keď batéria dosiahne 20%. Na Macu bude obmedzená aktivita na pozadí, ako aj vizuálne efekty pre webové stránky s animáciami či videami. Vďaka tomu sa používatelia dočkajú celkom sympatického predĺženia výdrže batérie.

Využívanie energie apky Google Chrome pre macOS
Zdroj: MacRumors

Oba režimy úspory bude možné kedykoľvek zapnúť alebo vypnúť pomocou trojbodového menu v prehliadači Chrome. Dôležité webové stránky bude naviac možné označiť ako vyňaté z režimu Úspory pamäte. Nové režimy sa zavádzajú s najnovšou verziou aplikácie Chrome pre Mac (verzia 108) a v najbližších týždňoch budú k dispozícii všetkým používateľom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -