Napriek tomu, že Apple v roku 2019 uviedlo na trh hneď 3 nové modely (11,11 Pro, 11 Pro Max), ani jeden z nich nebol najpredávanejší. Toto prvenstvo si odniesol minuloročný model XR. Popravde ani sa tomuto úspechu nečudujeme.

Geniálny ťah od Apple

Apple v roku 2018 predstavilo lacnejšiu alternatívu ku vlajkovej lodi XS/XS Max. Kompetentní si zrejme uvedomili, že ľudia potrebujú aj telefón, ktorý štartuje hlboko pod hranicou 1000$/€. Ako sa ukázalo v roku 2019 bolo toto zariadenie mimoriadne populárne. Jablková spoločnosť ho mala samozrejme v ponuke počas celého roka. Ešte v lete sme vás informovali o tom, že tento produkt bol najpopulárnejší v USA.

- Reklama -

V septembri prišiel na trh model 11 a 11 Pro. Možno sme trochu očakávali, že staršie zariadenie firma úplne vyradí z predaja. Nestalo sa tak a v Apple urobili omnoho rozumnejší krok. iPhone XR nechali v ponuke po boku novšieho brata (11), ktorý navyše zlacnel.

XR-ku tak klesla cena o zhruba 150€/$. Podpísalo sa to aj pod Vianočným stromčekom. Možno síce úspech iPhonu 11 nedobehol (ten bol úplne prvý), skončil však na druhom mieste v počte všetkých aktivovaných zariadení. Bavíme sa tu aj o zariadeniach, ktoré majú nainštalovaný operačný systém Android.

iPhone XR
Najpopulárnejší telefón roka 2019 – svetapple.sk

iPhone XR bol v roku 2019 celosvetovo najpredávanejší telefón.

Ako už bolo avizované v nadpise, iPhone XR bol najpredávanejší telefón roku 2019. Opäť tu brali v counterpointresearch aj konkurenčné zariadenia. Dokopy mal produkt od Applu až 3% podiel na trhu.

Na druhom mieste potom skončila konkurencia od Samsungu. Druhým globálne najpredávanejším smartfónom sveta sa stal Galaxy A10 s podielom 2,6%. Apple získalo ešte aj piate miesto v rebríčku. Obsadil ho práve iPhone 11, ktorý je vylepšením modelu XR. Trhový podiel bol v tomto prípade 1,6%, čo bolo rovnaké ako dosiahol Oppo A9 na štvrtej priečke. Musel to byť teda veľmi tesný výsledok.

iPhone XR samozrejme ostáva v predaji aj naďalej v roku 2020. Ukončenie jeho výroby by malo nastať až v septembri, keď ho nahradí nová generácia alebo iPhone 11. Okrem tohto dostupného modelu pridá firma ešte aj v marci iPhone SE 2. Dá sa teda predpokladať, že firma bude v úspešných predajoch pokračovať. Očakáva sa, že sa len za prvé 3 mesiace podarí predať až 20 miliónov kusov druhej generácie SE. To veru nie je malé číslo… Máte iPhone XR aj vy?

  • Apple iPhone XR (3% podieľ na trhu)
  • Samsung Galaxy A10 (2.6% podieľ na trhu)
  • Samsung Galaxy A50 (1.9% podieľ na trhu)
  • Oppo A9 (1.6% podieľ na trhu)
  • Apple iPhone 11 (1.6% podieľ na trhu)
  • Oppo A5s (1.5% podieľ na trhu)
  • Samsung Galaxy A20 (1.4% podieľ na trhu)
  • Oppo A5 (1.3% podieľ na trhu)
  • Xiaomi Redmi 7a (1.2% podieľ na trhu)
  • Huawei P30 (1.1% podieľ na trhu)
iPhone XR
iPhone XR bol v roku 2019 celosvetovo najpredávanejší telefón. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.