AirPods Max v praxi

Apple sa v posledných rokoch viac sústreďuje na segment hudby a aj to je jeden z dôvodov, prečo predstavilo over-ear slúchadlá AirPods Max. Zariadenie ponúka špičkovú kvalitu zvuku, elegantný dizajn, nový spôsob ovládania a žiaľ aj vysokú cenu. Určite nám dáte za pravdu, že 629€ už nebude ochotný zaplatiť každý. Ak ste ale profesionálom a dokážete využiť potenciál tohto produktu, možno že to stojí za zváženie.

V súčasnosti boli spustené len predobejdnávky, pričom samostatný predaj začne 15. decembra. Tak ako už býva zvykom, Apple rozoslalo prvé kusy recenzentom, aby v krátkych videách popísali prvé pocity. No a výsledok? Každý mal na AirPods Max svoj vlastný názor.

Najväčšou kritikou bola pochopiteľne cena, no recenzenti oceňovali kvalitný zvuk, veľmi odolné spracovanie či možnosť výmeny vankúšikov, ktoré sú ku šasi pripevnené prostredníctvom magnetov.

Je zaujímavé, že Marques Brownlee a UrAvgConsumer spomenuli takmer rovnakú myšlienku. AirPods Max prirovnali ku monitoru Pro Display XDR (za cca 5 000€), ktorý nie je konkurentom pre obrazovky v cenovej kategórii do 1 000€ ale do 30 000€. Ľudia ho však kvôli tejto sume často odsudzujú…

Jedná sa skrátka o produkt, ktorý by ste nemali porovnávať s lacnejšími alternatívami, pretože to nie je priama konkurencia (alebo by byť nemala). Či sú AirPods Max naozaj také dobré, ako sa o nich hovorí, uvidíme až po našom redakčnom teste.

Tento výrobok nás každopádne zaujal a pokiaľ bude dostatočne schopný, pokojne si ho zakúpime. Nie preto, aby sme boli „fancy“ ale preto, lebo máme radi hudbu a Apple. Táto kombinácia ide dokopy.

Prečítajte si tiež  Toto je 5 noviniek, ktoré dorazia v druhej generácii slúchadiel AirPods Pro
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.