AirPods Max v praxi

Apple sa v posledných rokoch viac sústreďuje na segment hudby a aj to je jeden z dôvodov, prečo predstavilo over-ear slúchadlá AirPods Max. Zariadenie ponúka špičkovú kvalitu zvuku, elegantný dizajn, nový spôsob ovládania a žiaľ aj vysokú cenu. Určite nám dáte za pravdu, že 629€ už nebude ochotný zaplatiť každý. Ak ste ale profesionálom a dokážete využiť potenciál tohto produktu, možno že to stojí za zváženie.

V súčasnosti boli spustené len predobejdnávky, pričom samostatný predaj začne 15. decembra. Tak ako už býva zvykom, Apple rozoslalo prvé kusy recenzentom, aby v krátkych videách popísali prvé pocity. No a výsledok? Každý mal na AirPods Max svoj vlastný názor.

- Reklama -

Najväčšou kritikou bola pochopiteľne cena, no recenzenti oceňovali kvalitný zvuk, veľmi odolné spracovanie či možnosť výmeny vankúšikov, ktoré sú ku šasi pripevnené prostredníctvom magnetov.

Je zaujímavé, že Marques Brownlee a UrAvgConsumer spomenuli takmer rovnakú myšlienku. AirPods Max prirovnali ku monitoru Pro Display XDR (za cca 5 000€), ktorý nie je konkurentom pre obrazovky v cenovej kategórii do 1 000€ ale do 30 000€. Ľudia ho však kvôli tejto sume často odsudzujú…

Jedná sa skrátka o produkt, ktorý by ste nemali porovnávať s lacnejšími alternatívami, pretože to nie je priama konkurencia (alebo by byť nemala). Či sú AirPods Max naozaj také dobré, ako sa o nich hovorí, uvidíme až po našom redakčnom teste.

Tento výrobok nás každopádne zaujal a pokiaľ bude dostatočne schopný, pokojne si ho zakúpime. Nie preto, aby sme boli „fancy“ ale preto, lebo máme radi hudbu a Apple. Táto kombinácia ide dokopy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.