Vedeli ste o tom, že Facebook už dávnejšie sprístupnil funkciu Dark Mode aj pre svoju aplikáciu Messenger. V tme vám už nebude vadiť biela farba, nakoľko ju môže nahradiť elegantná čierna a odtiene šedej. Vyzerá to dobre a ešte k tomu je to aj ekonomické (tmavý režim šetrí to baterku). Ako aktivovať Dark Mode v Messengeri najjednoduchším spôsobom? Prečítajte si návod.

1. Ako aktivovať Dark Mode v Messengeri cez obyčajné Emoji?

Návod na to, ako aktivovať Dark Mode v Messengeri nie je jeden. Existujú hneď 2 možnosti, ako si s ním môže človek poradiť. Prvou asi najzaujímavejšou je použitie Emoji v tvare polmesiaca. Potom ako na neho kliknete a odošlete ho v správe, okrem milej animácie sa vás aplikácia opýta, či chcete spustiť Dark Mode. Po kliknutí tlačidla v zobrazenom okne vás Messenger automaticky presmeruje do nastavení, kde ho stačí zapnúť.

Je celkom milé ako sa s tým Facebook popasoval. Nie každý musí o tejto možnosti vedieť. Ak ale posiela daného smajlíka (polmesiac) veľmi často, zrejme existuje pravdepodobnosť, že to robí v čase, kedy je okolie je tmavé a Dark Mode by sa mohol hodiť.

2. Ako aktivovať Dark Mode v Messengeri cez nastavenia?

Dark Mode sa dá samozrejme aktivovať aj klasicky cez nastavenia. Stačí, ak po otvorení Messengera (kde máte zoznam chatov) stlačíte hore na ľavej strane ikonku s vašou fotkou. Dostanete sa tak do nastavení a pokračujete rovnako ako v návode číslo 1.

Problémom je ale v tom, že opäť musíte prechádzať niekoľkými krokmi do chatu, čo môže byť otravné. Pokiaľ si s niekym píšete a chcete zapnúť Dark Mode bez ostatných „opletačiek“, jednoduchší bude prvý spôsob vyššie, ktorý vás do nastavení rovno presmeruje. Funguje to ale iba raz. Potom musíte tmavý režim zapínať vždy komplikovanejším spôsobom cez nastavenia. To je škoda…

Ako aktivovať Dark Mode v Messengeri? - videonávod. - svetapple.sk
Dark Mode v iOS síce nie je úplne plnohodnotný ale aplikácia Messenger od Facebooku ho dokáže čiastočne nahradiť. Č – svetapple.sk

zdroj: 9to5mac

Prečítajte si tiež  Tipy a triky pre WhatsApp a Messenger
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.