Prepracované Safari, Poznámky a ďalšie

S príchodom operačného systému iPadOS 13 pribudla do iPadov možnosť, kedy dokážete otvoriť viacero okien Safari alebo Poznámok súčasne (v rámci multitaskingu). Jedná sa o veľmi šikovnú funkciu, ktorá robí z bežného tabletu výkonný počítač. Apple by sa malo zamyslieť, ako to aplikovať aj do iPhonu. Dnešný koncept vám to ukáže.

Predstavte si, že potrebujete mať otvorených niekoľko internetových stránok a jednoduchým spôsobom medzi nimi prechádzať z domovskej obrazovky. Táto činnosť je úplne bežná na počítačoch alebo iPadoch. iPhone sa s ňou ale hrdiť nemôže.

- Reklama -

Pokiaľ by to malo Apple riešiť, mohlo by ponúknuť dve odlišné rozloženia a prepínač, ktorým by ste odomykali/uzamykali viacej kariet na pozadí. Za bežného stavu by fungovalo všetko presne tak, ako dnes. Jednotlivé karty v Safari by predstavovali len jednu položku v multitaskingu.

V prípade potreby by sa dali ale jedným kliknutím rozložiť, čo by ocenili predovšetkým majitelia iPadov, zvyknutí na takéto používanie.

V princípe sa jedná len o drobnú úpravu používateľského rozhrania, ktorá by vo finále nijako nevplývala na naše návyky. Vedeli by ju ale zužitkovať ľudia, ktorí napríklad vlastnia iPad a túto funkciu využívajú.

Pozrite si fotografie v galérii a napíšte nám do komentára, ako sa vám nápad pozdáva. Za nás výborná drobnosť, ktorú by sme brali “všetkými desiatimi”. Dúfajme, že sa Apple inšpiruje.

- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here