iOS 15 s novým používateľským rozhraním?

O budúcnosti mobilného operačného systému pre iPhone (či iPad) toho zatiaľ veľa nevieme. Predbežné úniky naznačujú, že sa dočkáme nových vyzváňacích tónov a oklieštenej podpory, z ktorej by mal vypadnúť iPhone 6S, iPhone 6S Plus a iPhone SE (1.generácia). Grafika, funkcie a vylepšenia ostávajú tajomstvom. O svoju víziu sa s nami podelili tvorcovia z Apple Lab.

Na svoj Twitter zavesili dva jednoduché obrázky (svetlý a tmavý režim) znázorňujúce možný dizajn. Nejedná sa o žiadne sci-fi. Autori vychádzali z počítačového systému, macOS Big Sur.

Ako môžete vidieť na obrázkoch v galérii, nachádzajú sa tu úplne nové ikony aplikácií, ktorých grafika sa pokúša kombinovať neumorfizmus a expresivitu. Prepracovaný bol aj dizajn ovládacieho centra. Ten sa na iPhone nezmenil už niekoľko dlhých rokov.

Samozrejme v tomto štádiu nedokážeme odhadnúť, do akej miery je vizualizácia reálna. Na druhej strane si však myslíme, že Apple môže pokojne rozširovať prvky z macOS Big Sur aj na iOS či iPadOS (hoci si nie sme istí tými ikonami appiek).

Všetky operačné systémy by k sebe mali bližšie. Za nás to vyzerá celkom dobre, no zaujíma nás predovšetkým váš názor. Do komentára nám napíšte, čo si myslíte o tomto dizajne. Páči sa vám alebo to nie je vaša šálka kávy?

Prečítajte si tiež  Kúpte si Windows 10 za 7,40€. Lacnejší už zrejme nebude
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTwitter
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.