Ako si nastaviť rýchlu navigáciu domov alebo do práce?

Jedna z najlepších navigačných apiek do mobilu je jednoznačne Google Maps. Nachádzajú sa v nej aktuálne dáta z dopravy a takisto veľmi presné mapové podklady. Existuje viacero tipov a trikov, ktoré by ste mali v súvislosti s touto apkou poznať. My sme sa dnes zamerali na každodenné dochádzanie do práce alebo domov.

Aby ste tu nemuseli písať celé adresy, existuje jednoduché nastavenie, ktoré vám uľahčí všetky procesy. Google Maps už dlhšiu dobu ponúkajú funkciu, kde si viete dopredu zadať konkrétnu ulicu domova či práce. Veľa ľudí o nej ale nevie, pričom nastavenie je veľmi jednoduché.

  • Otvorte si aplikáciu Google Maps na svojom zariadení.
  • V pravom hornom rohu kliknite na ikonu svojej fotky.
  • V rozšírenom menu vyberte Nastavenia.
  • Pokračujte na Dochádzanie.
  • Doplňte adresu pre Domov a Práca.
  • Hotovo.

Akonáhle máte všetko nastavené, po otvorení aplikácie v hlavnej karte (Preskúmať) budete mať vo vrchnej časti pod políčkom vyhľadávania tlačidlá pre rýchlu navigáciu. Po ich otvorení už stačí iba potvrdenie kliknutím na Navigovať a Google Maps vyberú najlepšiu možnú trasu.

Aby toho nebolo málo, aplikácia je pomerne inteligentná. Podľa toho, akým spôsobom ju budete používať vytvorí určitý algoritmus časov a následne vám vyhodí notifikácie vždy vtedy, keď s najväčšou pravdepodobnosťou opúšťate pracovisko, prípadne domov.

Napíšte nám do komentára, aké aplikácie okrem Google Maps a Waze používate vy a prečo ste s nimi dlhodobo spokojní. Budeme radi za všetky vaše poznatky a názory.

Prečítajte si tiež  Twitter má problém. Nesprávne počítal svoju používateľskú základňu. Dôvod je absurdný
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.