Vydaním macOS Monterey 12.3.1 spoločnosť Apple vyriešila dve kritické chyby, ktoré mohli byť aktívne zneužívané v rámci najnovších systémových aktualizácií. Čo je však zvláštne, staršie systémy v podobe Big Sur a Catalina sa rovnakého bezpečnostného upadtu nedočkali. Ak teda nebežíte na najnovšej aktualizácii, váš Mac môže byť aj naďalej zraniteľný.

Prečítajte si tiež  Apple vydáva novú beta verziu macOS Monterey 12.4 pre developerov

Aktualizácia macOS Monterey 12.3.1 opravila dvojicu bezpečnostných chýb vrátane problému AppleAVD, ktorý mohol aplikácii umožniť spustenie ľubovoľného kódu. Druhou chybou bol problém s Intel Graphics Driverom, ktorý mohol aplikácii umožniť čítanie pamäte jadra.

Spoločnosť Apple uviedla, že si je vedomá správ týkajúcich sa uvedených zraniteľnosti a snaží sa bezpečnostné diery zaplátať v čo najkratšom čase. Zdá sa, že toto vyjadrenie sa týka iba najnovšeieho systému macOS Monterey.

macOS Monterey
Zdroj: Apple

Apple často poskytuje bezpečnostné aktualizácie pre používateľov macOS Catalina a macOS Big Sur spolu s aktualizáciami Monterey aby sa uistil, že používatelia Macov, ktorí naďalej používajú staršie operačné systémy zostanú chránení. Spoločnosť Apple tak v tomto prípade neurobila a pre macOS 11 Big Sur ani macOS 10.15 Catalina neexistujú žiadne bezpečnostné opravy. Aspoň zatiaľ.

MacOS Big Sur a macOS Catalina sú stále podporované aktualizáciami pre kritické bezpečnostné chyby a zraniteľnosti, takže nie je jasné prečo neboli doposiaľ vydané bezpečnostné opravy.

Prečítajte si tiež  Toto ťa môže výjsť draho: Vývojári budú čoskoro účtovať používateľom Apple zvýšené ceny predplatného

Ak patríte medzi používateľov, ktorí neupgradovali svoj systém na najnovšiu verziu – určite o tom pouvažujte. Pokiaľ váš Mac podporuje najnovší macOS Monterey, určite s upgradom neváhajte. Od svojho spustenia sa nový OS výrazne posunul, aj keď samozrejme niekoľko chýb a nedokonalostí stále nájdeme. Najväčšie komplikácie ako napríklad problém s nabíjaním, či chyby pri pripojení externých monitorov už boli odstránené v rámci aktualizácie macOS 12.3.1.

macOS 12.3 Monterey
Zdroj: SvetApple /macOS

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -