Umelá inteligencia sa pomaly ale isto stáva bežnou súčasťou nášho života. Väčšina ľudí ju však pozná len ako ChatGPT od spoločnosti OpenAI, ktorý funguje na jazykovom modeli GPT-3.5 alebo GPT-4 a dokáže pracovať s textom.
Vedeli ste ale o tom, že na trhu je aj množstvo iných bezplatných AI nástrojov, ktoré vám môžu pomôcť? Dnes vám ukážeme šesť z nich, ktoré sa hodia v rôznych situáciách a sú voľne dostupné pre každého používateľa. Keď sa s nimi naučíte pracovať, budete ich milovať.
1. Bing Image Creator
Hľadáte do svojho projektu alebo prezentácie obrázok, ale žiaden neviete nájsť? Vyskúšajte Bing Image Creator, ktorý je dostupný úplne zadarmo. Do vyhľadávacieho poľa stačí zadať niekoľko kľúčových slov a umelá inteligencia sa automaticky postará o vygenerovanie záberu, ktorý by vám mohol vyhovovať.
Nástroj Bing Image Creator si môžete vyskúšať zadarmo po kliknutí na tento odkaz. Stačí sa len zaregistrovať s Microsoft účtom.
2. Perplexity.ai
Potrebujete rýchle odpovede na svoje otázky, no klasický ChatGPT vám celkom nevyhovuje? Nič si z toho nerobte, zďaleka nie ste sami. Našťastie existuje bezplatný nástroj Perplexity.ai, ku ktorému sa dostanete po kliknutí na tento odkaz.
Do vyhľadávacieho poľa stačí zadať otázku (pokojne aj v slovenčine) a technológia vám následne vygeneruje hodnoverný výsledok. Musíte však počítať s tým, že ten bude v anglicom jazyku. Taktiež počítajte s tým, že vyššia verzia nástroja sa dá používať len s registráciou.
3. Bing Chat
ChatGPT je síce super nástroj, no keďže dokáže fungovať v bezplatnej verzii len s jazykovým modelom GPT-3.5, mnoho ľudí už narazilo na jeho rezervy.
Dobrá správa je, že aj keď v štandardnej verzii získate modernejší jazykový model GPT-4 len za príplatok, existuje trik, s ktorým sa ku nemu viete dostať úplne zadarmo.
Ide o technológiu Bing Chat, ktorá je súčasťou prehliadača Edge od spoločnosti Microsoft a nájdete ju na tomto odkaze. Po registrácii si tu môžete užívať GPT-4 úplne zadarmo. A pokiaľ by ste chceli vidieť podrobný návod, ako na to, nájdete ho po kliknutí na tento odkaz.
4. Microsoft Designer
Pri spoločnosti Microsoft ešte zostaneme, nakoľko má v ponuke viacero AI nástrojov, ktoré sú úplne bezplatné a mal by ich poznať každý jeden používateľ. Pokiaľ nie ste graficky zdatní, využiť môžete službu Microsoft Designer. Stačí sa do nej prihlásiť pod vašim Microsoft účtom a následne je všetko zadarmo.
Do vyhľadávacieho okna zadáte požiadavku na grafiku, akú by ste chceli vytvoriť a o zvyšok sa postarajú pokročilé počítačové algoritmy. Výsledky sú mimoriadne zaujímavé a vo veľa prípadoch presvedčivé.
Dokonca tu môžete nahrať aj svoj vlastný obrázok, ktorý chcete zakomponovať do grafiky. Microsoft Designer si môžete zadarmo vyskúšať tu.
5. GPT-Minus1
Štvrtý zaujímavý nástroj, ktorý si dnes predstavíme, je GPT-Minus1. Taktiež je úplne zadarmo a ponúka veľmi jednoduché používateľské rozhranie. Jeho účelom je upravovať texty, ktoré vytvorila umelá inteligencia a pridávať do nich synonyma, aby nepôsobili tak „umelo“.
Nástroj je však vhodný predovšetkým pre použitie v anglickom jazyku. Skúšali sme ho použiť aj so slovenským textom, ale nedostali sme sa ku žiadnemu použiteľnému výsledku.
Rovnako tak platí, že text treba po jeho vytvorení dôkladne prekontrolovať, nakoľko môže obsahovať chyby alebo štylistické nedokonalosti. GPT-Minus1 si zadarmo vyskúšate tu.
6. You-Tldr
Napokon tu máme nástroj You-Tldr, vďaka ktorému si dokážete rýchlo prečítať obsah YouTube videa, v ktorom sú titulky.
Umelá inteligencia text preloží a „uprace“ do jednotlivých celkov, vďaka čomu sa vám bude študovať veľmi komfortne a rýchlo.
Hoci má aj tento nástroj svoju platenú „Pro“ verziu, po kliknutí na tento odkaz ho môžete mať s určitými drobnými obmedzeniami úplne zadarmo. Dokonca podporuje aj slovenský jazyk, čo je jeho obrovskou výhodou.
Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.