Ako vzniká Game of Thrones, najpopulárnejší seriál súčasnosti? Možno ste sa nad tým ani nezamysleli no my vieme, že sa nad tým zamyslieť určite oplatí. Špeciálne efekty sú v podstate všade. Dokonca tak všade, že by ste to možno ani neočakávali.

Ako vzniká Game of Thrones? Neuveriteľné…

Ako vzniká Game of Thrones? Neuveriteľné… Alebo áno? Bola to prvá emócia po tom, ako sme videli Hollywoodske VFX zábery pred a po úprave v počítačoch.

- Reklama -

Tvorcovia si dali veru poriadne záležať na tom aby bolo všetko dokonalé a podarilo sa to. Game of Thrones je tak trochu historický fantasy seriál, ktorí chytil milióny sledovateľov po celom svete. Momentálne čakáme na ďalší diel finálnej, ôsmej série, v ktorej sa rozhodne ako to celé skončí. Nikto to zatiaľ okrem tvorcov netuší. Dokonca ani samotní herci, ktorí boli nútení natočiť so svojimi charaktermi niekoľko alternatívnych koncov, z ktorých tvorcovia vyberú jeden. Ten konečný.

Na záberoch vyššie môžete vidieť zelené plátno a perfektné počítačové efekty, ktoré seriálu dodali niečo, vďaka čomu ho milujeme. Nádherné scenérie, hrady či draky naše oči milujú a tvoria atmosféru, ktorú má asi iba Game of Thrones.

Na videu je znázornené to, ako vzniká Game of Thrones konkrétne v jeho 7. sérií. Ešte dodáme, že niektoré 3D vizualizácie možno nepôsobia až tak hodnoverne ako v súčasných filmových trhákoch. V tomto prípade je to ale logické a úplne to najlepšie, čoho sú dneš počítače schopné nemôžeme očakávať ani v najpopulárnejšom seriály súčasnosti. Dôvodom je rozpočet a minutáž. Kým film trvá povedzme 100 minút pri tomto seriály (konkrétne v 7. sérií) bolo vytvorených 7 epizód o konečnej dĺžke vyše 420 minút. Náklady na dokonalé 3D efekty by boli teda v neuveriteľných výškach pri už extrémne drahej produkcií.

Ako vzniká Game of Thrones? Neuveriteľné... - svetapple.sk
Takto to vyzerá v praxi – svetapple.sk

Každopádne si ale myslíme, že aj tie najhoršie zábery a efekty vôbec neboli také zlé a seriál stál po vizuálnej stránke vždy za to. Teraz sa už treba iba pohodlne usadiť a vychutnať si 13 minútové video o tom, aké náročné bolo pripraviť 7. sériu.

YouTube

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here