Systém iOS 16 dorazil s poriadnou náložou noviniek, no napriek tomu niekoľko uvedených funkcií stále chýba. Jednou z nich je očakávaná možnosť zobrazovania živých notifikácií na uzamknutej ploche iPhonu. Spoločnosť Apple dnes potvrdila, že táto vychytávka bude k dispozícii pri uvedení systému iOS 16.1, ktorý sa momentálne nachádza v beta testovaní. Spoločnosť Apple sa o túto informáciu podelila s vývojármi a taktiež uviedla, že rozhranie API ActivityKit pre implementáciu tejto funkcie je dostupné už teraz.

Prečítajte si tiež  Apple práve vydalo iOS 16: Toto sú všetky novinky a podporované zariadenia

Živé aktivity budú fungovať ako interaktívne oznámenia, ktoré sa aktualizujú ve reálnom čase. Na uzamknutej ploche tak môžete sledovať priebežný výsledok sledovaného zápasu, či čas kedy má doraziť objednaný taxík. Živé aktivity budú dostupne pre základné modely iPhone 14 a iPhone 14 Plus na uzamknutej obrazovke, zatiaľ čo modely Pro dostanú podporu aj pre Dynamic Island.

Živé aktivity na zamknutej obrazovke iPhonu v iOS 16
Zdroj: Apple

Apple tvrdí, že keď bude vývojárom k dispozícii kandidátska verzia iOS 16.1, aplikácie so živými aktivitami bude možné odoslať aj do virtuálneho obchodu App Store. Zatiaľ môžu vývojári túto funkciu otestovať pomocou aplikácie TestFlight. O príchode novej aktualizácie vás budeme informovať.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -