Nová správa správa, ktorú zverejnil portál Appleinsider tvrdí, že generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook by rád kúpil futbalový klub Manchester United. Ide o jeden z najslávnejších a najúspešnejších športových tímov v Spojenom kráľovstve.

Britský bulvárny denník Daily Star uvádza, že spoločnosť Apple zvažuje zaplatiť až 6,9 miliardy dolárov za jeden z najprestížnejších ligových tímov, v ktorom sa preslávili také mená, ako David Beckham či Cristiano Ronaldo.

Pokiaľ zháňate Apple zariadenia za bezkonkurenčnú cenu, vyskúšajte iSpot. Pri nákupe iPhonu, Macu či Apple Watch ušetríte desiatky ale aj stovky eur. 

Súčasnými majiteľmi Manchestru United sú podľa Daily Star Glazerovci, údajní americkí miliardári. Tí pôvodne chceli za tím 9,9 miliardy dolárov, ale rozhodli sa ho predať tomu, kto príde s najlepšou ponukou. No a tu sa otvára cesta spoločnosti Apple.

Tim Cook by podľa uniknutej informácie rád preskúmal bližšie nešpecifikované možnosti, ktoré by vlastníctvo futbalového klubu prinieslo spoločnosti Apple. V súčasnosti sa majú pripravovať rozhovory s bankami, ktoré boli poverené dohľadom nad predajom.

Apple môže pomôcť s opravou Old Traffordu alebo postaviť úplne nový štadión

Old Trafford Stadium, inside
Zdroj: Wikipédia / André Zahn

Denník Daily Star ďalej dopĺňa, že spoločnosť Apple by „mohla“ financovať výstavbu nového štadióna. Súčasný štadión Manchestru United – Old Trafford, potrebuje rekonštrukciu a majitelia nedávno váhali medzi rozhodnutím, či ho opraviť alebo nahradiť úplne novou výstavbou.

Spoločnosť Apple ani majitelia Manchestru United sa zatiaľ ku uniknutej správe nevyjadrili a denník Daily Star nezverejnil žiadne konkrétne zdroje. Treba tak brať do úvahy, že samotná správa nemusí byť relevantná.

Pre spoločnosť Apple by bolo vlastnenie futbalového klubu úplnou novinkou, nakoľko nikdy predtým nič podobné neskúsila. Na druhej strane by jej to však mohlo pomôcť v marketingu vďaka mimoriadne úspešnému seriálu Ted Lasso, pomocou ktorého hlavných postáv nedávno propagovala prebiehajúce Majstrovstvá sveta vo futbale.

Nechajme sa prekvapiť, či dnešné informácie potvrdia aj iné zúčastnené zdroje. Čo si o tejto správe myslíte vy?

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Záujem o iPhone 11/11 Pro bude väčší ako sa predpokladalo. Nepôjde o prepadák.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here