Spoločnosť OpenAI oznámila veľkú novinku, ktorá sa týka chatbota ChatGPT poháňaného revolučnou umelou inteligenciou. Firma, ktorú okrem iného podporuje aj Microsoft sľubuje, že svoju technológiu napojí na internet, čo značne rozšíri jej obzory. Doposiaľ sa podľa agentúry Reuters museli používatelia spoliehať len na dáta, ktoré boli aktualizované do roku 2021. Aj preto sa často stretávali s nepresnými informáciami a odpoveďami.

OpenAI tvrdí, že najnovšia funkcia prehliadania, ktorá zamierila do ChatGPT umožní webovým stránka kontrolovať, ako s nimi môže chatbot komunikovať. Samotnú technológiu už dnes môžu využívať používatelia so statusom Plus a Enterprise, no čoskoro by mala byť rozšírená pre všetkých, ktorí majú prístup ku GPT-4. Funkciu stačí iba povoliť vo výberovom okne v časti GPT-4, kde sa nachádza možnosť „Browse with Bing„.

Aby toho nebolo málo, ChatGPT by mal čoskoro vedieť so svojimi používateľmi viesť bežné hlasové konverzácie tak, ako sme na to zvyknutí z virtuálnych hlasových asistentov.

Bola by to tvrdá rana napríklad aj pre spoločnosť Apple, ktorej Siri pôsobí, ako keby bola niekoľko rokov pozadu. Navyše ChatGPT by mal byť schopný komunikovať aj pomocou obrázkov.

ChatGPT sa stále vyvíja. Niektoré funkcie museli byť zrušené 

ChatGPT Plus cena
Zdroj: Unsplash / Emiliano Vittoriosi

Ako informuje Reuters, spoločnosť OpenAI pred pár mesiacmi testovala aj špeciálnu funkciu, pomocou ktorej sa používatelia vedeli dostať k najnovším informáciám na internetových stránkach v rámci prémiovej verzie služby ChatGPT Plus.

A aj keď to fungovalo výborne, vývojári museli túto funkciu odstrániť, pretože vznikli obavy, že by používateľom sprístupňovala obsah, ktorý je na webe dostupný za poplatok.

Za zmienku tiež stojí, že ChaGPT sa stal začiatkom roka 2023 najrýchlejšie rastúcou bežne používanou aplikáciou v histórii ľudstva, keď už v januári dosiahla 100 miliónov aktívnych používateľov mesačne. Neskôr jej toto prvenstvo ukradla sociálna sieť Threads od spoločnosti Meta.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Pochmúrna budúcnosť. Takto si umelá inteligencia predstavuje mestá v roku 2100
Môže ťa zaujímať
- Reklama -