Mark Zuckerberg zažíva krásne obdobie. Jeho čerstvo založená sociálna sieť Threads, ktorá spadá do portfólia spoločnosti Meta prekonáva všetky rekordy aj očakávania. Konkurent pre Twitter dosiahol za niekoľko dní od svojho spustenia neuveriteľný míľnik. Informoval o tom portál DailyMail.

Čísla, pri ktorých sa zrejme zapotí aj Elon Musk (ktorý nedávno kúpil Twitter) rastú ako huby po daždi. Už po prvom týždni totiž sociálna sieť Threads zaznamenala až 93 miliónov aktívnych používateľov po celom svete, čím prekonala aj tie najpozitívnejšie odhady pred jej spustením. Dokonca sa jej extrémne darí, aj keď je na celom území EÚ zakázaná a nedá sa to obísť cez VPN služby!

Späť však k téme. Threads je na trhu v podstate už druhý týždeň a za ten čas si ho podľa najnovších vyhlásení stihlo stiahnuť 150 miliónov používateľov. Zahraničné média poznamenávajú, že ide o najrýchlejšie rastúcu aplikáciu v histórii.

Threads pomaly dobieha Twitter

Meta Twitter Mark Zuckerberg a Elon Musk
Zdroj: Unsplash / Alexander Shatov / Flickr – Daniel Oberhaus (2018) / Wikimedia – Anthony Quintano (úprava redakcie)

Len pre porovnanie, Twitter v súčasnosti používa približne 353 miliónov používateľov po celom svete. Threads je preto so svojimi číslami pomerne „trefne“ označovaný za zabijaka tejto sociálnej siete, ktorá v súčasnosti pociťuje veľké ťažkosti.

Chaotické vedenie Twitteru v podaní Elona Muska totiž vyvoláva kopec kontroverzií a mnohí používatelia toho majú plné zuby. Aj preto im padla alternatíva od spoločnosti Meta veľmi vhod.

Samozrejme, to čo bude rozhodovať nie je počet stiahnutí alebo registrácií, ale počet denných / mesačných používateľov. Tieto dáta Meta nezverejnila, no ak ide o tak úspešný projekt, ako sa zdá, určite sa s nimi čoskoro veľmi rada pochváli.

Reklama
Reklama

Snáď teda Elon Musk nevyhodil 44 miliárd dolárov za Twitter koncom minulého roka zbytočne. Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Elon Musk robí ďalšiu šialenú zmenu. Rada Twitteru proti nenávistným prejavom a samovraždám bola rozpustená
Môže ťa zaujímať
- Reklama -